V RADVÁNOVICÍCH NĚKOMU VADÍ MĚŘENÍ RYCHLOSTI RADAREM

0

Už vloni na podzim v Radvánovicích kdosi neznámý zaslepil sprejem čidlo pevného radaru na měření rychlosti. Od ledna byly radary vypnuté, protože musely být v měřeném úseku instalované přenosné dopravní značky. Musela k tomu být vydána novela vyhlášky, která přinesla i podobu příslušných značek. Od 5. května jsou už všechny radary opět v provozu a řidiči, kteří se dopustí přestupku, mohou očekávat dopis do vlastních rukou s tučnou částkou pokuty. Ovšem poťouchlost vyhlášky, a sice, že tam, kde rychlost měří městská policie, musí být místo označeno PŘENOSNÝMI dopravními značkami, slaví první úspěch.

„Před radarem v Radvánovicích dopravní značka nejdříve zmizela úplně, když jsme ji nahradili značkou ze Ktové, zase ji někdo povalil,“ uvedl Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy MěÚ Turnov. V případě, že by byl pachatel vypátrán, hrozí mu za tento přestupek podle zákona o pozemních komunikacích pokuta až do výše 300 tisíc korun! Dopravní značky u pevných radarů na území Turnova a okolních obcí monitoruje městská policie.

Na Turnovsku najdete jeden radar ve Ktové, dva v Radvánovicích, po jednom v turnovských ulicích 5. května, Bezručově a na silničním průtahu městem ve směru od Liberce. Ještě letos by mohly stát dva nové radary v Malé Skále, jeden v Mašově na Kalužníku a jeden v Nádražní ulici u Koloniálu u Roubíčků.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.