ŽHAVÉ LÉTO, FOTBAL, PIVO, ŽENY A ZPĚV…

0

Jak už nejenom v našem regionu bývá dobrým zvykem, krátká letní přestávka je vyhrazena turnajům v malé kopané. Jejich tradici a úroveň si každý pořadatel buduje a ovlivňuje sám. Bohužel současná doba a přístup nastupující fotbalové generace k zažitým tradicím jim situaci spíše komplikují. Své by o tom mohli vyprávět také např. v Kacanovech, Koberovech, Ploukonicích či Svijanském Újezdu.

Turnajovou sérii odstartoval v sobotu 23. června na travnatém hřišti v Loučkách již 13. ročník akce, jejímž podnázvem je slogan: „Přijďte zase, na pečené prase!“ Pouze čtyři přihlášené týmy byly sice nejslabší účastí za dobu trvání, nicméně účastníci si radost z pohybu vzít nenechali. Jako již několikrát se tu představily turnovské Wild Women, posílené o hráčku pražské Slávie Martinu Mastníkovou, která je odchovankyní turnovské kopané. Díky osvědčené střelkyni Tereze Schmidtové a jejím čtyřem trefám se divoženky po dvoukolovém martýriu bez střídání prokopaly až na medailovou třetí pozici. Vítězství nakonec (a hodně důkladně) slavily domácí Besedice. Týž den se hrálo také na pěnčínském pažitu za tamním kulturákem. Tady se po klání šesti mužstev z výhry ve finále radovali domácí Sokolové.

O týden později se na fotbalovém hřišťátku na Kobylce u turnovských Dolánek uskutečnil 5. ročník Cyrilometodějského turnaje v malé kopané. Ten jako každoročně uspořádal zdejší Sbor dobrovolných hasičů a fotbalisté Kobylky a Bukoviny. Také zde se sedm přihlášených týmů nakonec scvrklo na pouhých pět, když na rozdíl od kombinovaných Wild Women nedorazily staré gardy Turnova a Rovenska. Kvalitně zorganizovaný sportovní podnik je vyhlášen bohatými cenami od regionálních sponzorů. Šampaňské, pivo a dárkové předměty dodal pivovar Svijany, kvalitní mošty Moštovna Lažany. Vítěz i ostatní účastníci mohli popíjet z pohárů věnovaných firmou Zikuda Turnov, který se společně s městem Turnov výrazně stará i o zázemí akce. Nespornou zajímavostí bylo, že nejstarší hráč Jiří Štefánek se opět navlékl do dresu turnovských div, čímž výrazně zvedl věkový průměr namixovaného výběru. Stejně jako zúčastnění si na bohatém občerstvení pochutnal také nejstarší divák – Vlasta Malý (93!).

Jako každoročně v poslední době, tak i letos o přízeň a účast týmů bojovaly tzv. přepeřský Pouťák a tradiční rovenský Memoriál Ládi Brodského. „Na již 16. ročníku se sešlo pouze pět mužstev, takže jsme hráli dvoukolovým systémem. Po zápasovém maratonu se celkového vítězství opět dočkal několikanásobný domácí šampion JAKO ĎAS, kterého nejvíc prohnal notně posílený celek Hooligans. I přes celkově slabší letošní úroveň co do účasti a vůbec, bychom rádi v této tradici pokračovali i nadále,“ věří za rovenský oddíl jeho předseda Marek Náhlovský, který si samozřejmě do balonu také čutnul. Jediná organizace totiž šlapala, jak měla, a jak je tu dobrým zvykem, večer se o dobrou zábavu všech postaral až dlouho do noci oblíbený Rouden Band.

Také ve sportovním areálku na přepeřské návsi to ten den žilo. „Šlo už o 25. ročník Pouťového turnaje, takže jsme vlastně slavili čtvrtstoletí. Systémem každý s každým se tu utkalo osm týmů, z čehož vzešel vítěz, kterým se již poněkolikáté staly Františkovy Lázně. Uskupení Škrétů produkovalo nejlepší fotbal, a tak soupeři neměli prakticky nárok. Díky nejlepšímu gólmanu turnaje skončil druhý v pořadí Dlouhý most,“ přiblížil za pořadatele Viktor „Rossi“ Bakoš. Jeho tým 1. FC Přepeře obsadil na pomyslné bedně zbývající třetí stupínek, k němuž jako zvláštní bonus sám přidal titul nejlepšího střelce s více než slušným průměrem jednoho gólu v každém turnajovém duelu. Co by tak za jeho „zralých“ sedm fíků asi dal Harry „Huri“ Kane ze smutné Anglie!?

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.