NOC S ANDERSENEM ZAVEDE DO SVĚTA WALTA DISNEYE I ONDŘEJE SEKORY

0

Již po třiadvacáté se uskuteční v pátek 31. března v knihovnách napříč krajem tradiční Noc s Andersenem – akce, jejímž cílem je vyvolat u dětí zájem o svět knihoven a čtenářství. V letošním roce se tak bude dětem připomínat sté výročí narození ilustrátorky Heleny Zmatlíkové a literátky Daisy Mrázkové, 180 let od vzniku Andersenovy pohádky Ošklivé káčátko, devadesátiny Ferdy Mravence, který se poprvé objevil roku 1933 v Lidových novinách a sté výročí založení Disneyova Myšáka Mickeye.

„K potřebě číst knihy člověk nedojde sám od sebe. To se stává výjimečně. Je na rodičích, aby své děti vedli k četbě. A děti si potom lásku ke knihám uchovají po celý život. Naše knihovny jim v tom významně pomáhají,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Do akce se zapojí i knihovny v Libereckém kraji. Do Krajské vědecké knihovny v Liberci se mohou vydat děti ve věku do 11 let; čeká na ně noc v detektivním stylu – ať už pátrací hra za pokladem po celé knihovně, přednáška Policie České republiky s ukázkou výcviku psa, půlnoční pohádka i hudební pátračka.

Spolkové centrum a knihovna IGI ve Vratislavicích nad Nisou si připravily dobrodružné setkání s příběhy Walta Disneye a přespáním. Těšit se bude možno na čtení, povídání o knihách, dobrodružnou stezku knihovnou i překvapení.

Před Městskou knihovnou Antonína Marka v Turnově bude sraz v pátek v 17.30 hodin. Průvod se odsud v 18.00 hodin hodin vydá na náměstí Českého ráje. Cestou u Nové radnice ve Skálově ulici bude zasazen další strom Pohádkovník. Jeho kmotrou se stane spisovatelka Ivona Březinová a všichni, kdo k jeho kořenům hodí lopatu hlíny. Program poté pokračuje v knihovně a na jednotlivých „spacích“ místech.

(Zdroj: Jan Mikulička, odborný zaměstnanec pro styk s veřejností, Liberecký kraj)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.