KARLOVIČTÍ NEZAPOMÍNAJÍ NA SVÉHO RODÁKA A MECENÁŠE

0

Z podnětu místostarostky Vlasty Špačkové se Rada obce Karlovice rozhodla nechat opravit – se souhlasem rodiny – hrob svého rodáka Bohuslava Jana Horáčka.

Za finanční prostředky poskytnuté Nadací B. J. Horáčka Českému ráji, kterou pan Horáček založil, byl v roce 1999 opraven kostel sv. Jiří v Přáslavicích, v roce 2000 byl vybudován dům s pečovatelskou službou a o dva roky později velký bytový dům v Radvánovicích. Otevření nového sportovního areálu, jehož výstavbu pan Horáček inicioval, se bohužel již nedožil.

Opravy hrobu na hřbitově v Přáslavicích se ujala firma Kamenosochařství Stránský, která z původního hrobu využila náhrobní desku z černé žuly. Zcela vyměněny byly pomníkový rám a zákrytová deska, na kterou byla použita bílá leštěná francouzská žula. Vše bylo vkusně doplněno nerezovou lucernou a vázou. Nově byl přezlacen nápis na náhrobní desce.
Jak ukazuje iniciativa karlovických občanů, není nutné vždy čekat na nějaké významné výročí, i v těchto dobách lze drobnými činy uctít památku svých předků.
Ondřej Havrda, starosta obce Karlovice

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.