HASIČI V PŘEPEŘÍCH SLAVILI 130. VÝROČÍ ZALOŽENÍ

0

V sobotu 28. srpna uspořádal Sbor dobrovolných hasičů v Přepeřích oslavu 130. výročí založení. Pro obec to byla velká událost, v areálu u Jizery se sešla podstatná část obyvatel. „V rámci oslav jsme uspořádali hasičskou soutěž. Po vyhodnocení a vyhlášení výsledků bylo připraveno občerstvení a taneční zábava na hřišti, oslavy ukončil večerní ohňostroj,“ přiblížil místostarosta Přepeř Roman Polák, který je i členem výboru zdejšího hasičského sboru.

Hasičské soutěže, sestávající z požárního útoku a netradičních soutěžních disciplín, se zúčastnily sbory z okolních obcí. Kromě místních zde byli hasiči z Modřišic, Podháje, Kacanov, Olešnice, Všeně, Ploukonic, Jenišovic, Kacanov, Lažan a Čtveřína. Většina sborů do soutěže postavila družstva mužů i žen. Za Přepeře startovalo i družstvo veteránů Old Stars. Tátové a dědové kolem sedmdesátky soutěž vzali velmi vážně, a jak prohlašovali před startem, nepřišli se zúčastnit, přišli vyhrát. Součtem bodů sice skončili třetí od konce, ale jinak byli jednoznační vítězové oslav místního hasičského sboru!
Vavříny vítězů si z Přepeř odvezly ženy z Olešnice, na 2. místě byly ženy ze Všeně a na 3. místě z Podháje; mezi muži bylo nejrychlejší družstvo z Ploukonic, na 2. místě skončili muži z Jenišovic a na 3. místě se umístilo družstvo Kacanov.

n201009031048_oso_090_010_hasici

n201009031041_oso_091_010_hasici

n201009031041_oso_092_010_hasici

„Vybavení našich dobrovolných hasičů je, myslím, na dobré úrovni. Každoročně jim z našeho rozpočtu poukazujeme částku zhruba ve výši 60 až 80 tisíc korun. Družstvo máme vybavené k zásahu při požárech i při povodních. Na ně se naši hasiči v poslední době musí soustředit víc. Část obce totiž leží při samém břehu Jizery a právě naši hasiči jsou první, kdo by lidem v případě bleskových povodní pomáhal,“ uvedl starosta Přepeř Luděk Sajdl. Ten i připomněl konkrétní pomoc postiženým srpnovými záplavami v severní části Libereckého kraje. Z obce putovala do Bílého Kostela nad Nisou zásilka čisticích prostředků v hodnotě 10 tisíc korun, přepeřští dobrovolní hasiči fyzicky pomáhali při likvidaci škod ve Frýdlantu.

 

Další fotografie najdete v albu na facebooku TvA.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.