STRÁŽNÍK NEPOCHYBIL

0

V září letošního roku uložil Okresní soud v Semilech veliteli turnovských strážníků podmínku za to, že si vymyslel bombový útok na zdejší Komerční banku. Vloni v říjnu anonym telefonem ohlašoval, že v některé pobočce této banky na území republiky vybuchne bomba. Jedno z anonymních volání podle svého tvrzení přijal i velitel turnovské městské policie Luboš Trucka. O telefonátu však neexistuje žádný důkaz, protože policejní linka neměla záznamové zařízení.

Policie nicméně tehdy učinila preventivní opatření v podobě vyklizení a uzavření banky asi na dvě hodiny. Žádná výbušnina se ale nenašla. Už při zářijovém rozsudku Trucka tvrdil, že konal pouze svoji práci a nemohl si dovolit situaci podcenit. Podnět k jeho stíhání vzešel od státní policie. Ve čtvrtek 3. prosince záležitost projednával Krajský soud v Hradci Králové, ke kterému se Trucka odvolal. Ten ho plně zprostil viny, resp. v plném rozsahu zrušil rozhodnutí semilského soudu.

„Od samého počátku jsme plně stáli za velitelem strážníků, jsem rád, že krajský soud nerozhodoval pouze na základě spekulací a dohadů, jako soud v Semilech. Celé kauzy je mi líto a doufám, že dobrá spolupráce městské a státní policie bude v Turnově pokračovat,“ komentoval situaci turnovský místostarosta Aleš Hozdecký. Rozsudek je konečný a nelze proti němu použít žádných opravných prostředků.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.