STRÁŽNÍK NEPOCHYBIL

0

V září letošního roku uložil Okresní soud v Semilech veliteli turnovských strážníků podmínku za to, že si vymyslel bombový útok na zdejší Komerční banku. Vloni v říjnu anonym telefonem ohlašoval, že v některé pobočce této banky na území republiky vybuchne bomba. Jedno z anonymních volání podle svého tvrzení přijal i velitel turnovské městské policie Luboš Trucka. O telefonátu však neexistuje žádný důkaz, protože policejní linka neměla záznamové zařízení.

Policie nicméně tehdy učinila preventivní opatření v podobě vyklizení a uzavření banky asi na dvě hodiny. Žádná výbušnina se ale nenašla. Už při zářijovém rozsudku Trucka tvrdil, že konal pouze svoji práci a nemohl si dovolit situaci podcenit. Podnět k jeho stíhání vzešel od státní policie. Ve čtvrtek 3. prosince záležitost projednával Krajský soud v Hradci Králové, ke kterému se Trucka odvolal. Ten ho plně zprostil viny, resp. v plném rozsahu zrušil rozhodnutí semilského soudu.

„Od samého počátku jsme plně stáli za velitelem strážníků, jsem rád, že krajský soud nerozhodoval pouze na základě spekulací a dohadů, jako soud v Semilech. Celé kauzy je mi líto a doufám, že dobrá spolupráce městské a státní policie bude v Turnově pokračovat,“ komentoval situaci turnovský místostarosta Aleš Hozdecký. Rozsudek je konečný a nelze proti němu použít žádných opravných prostředků.

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.