GIVING TUESDAY S ADROU

0

Také vás rozčiluje konzumní nákupní šílenství? A zvlášť před Vánoci? Máte rádi svátky, chcete být se svými blízkými u prostřeného stolu, ale nesnášíte tlačenice v nákupních centrech? Koledy máte rádi, ale když slyšíte po patnácté, že vám nesou noviny, jdou na vás mdloby?

Vstupujeme teď do adventu – o čem by asi měl být? Není třeba spíš svůj život zjednodušit, oprostit jej od balastu, od věcí a činností, které nepotřebujeme?

Pojďme udělat něco odlišného! Vydejme se jednou do protisměru! Nehromaďme, ale zkusme věnovat druhému, co my sami už nepotřebujeme. Přidejme se k letošnímu ročníku akce Giving Tuesday! Každý všední den od 9.00-16.00 v ADRA obchodech v Turnově v Nádražní ulici (na snímku) a v Pasáži Kinský přijmou dobrovolníci s vděčností vaše darované věci.
Nejštědřejší den dobrých skutků se letos, po celém světě, konal 30. listopadu. Myšlenka vznikla v roce 2012 v malé newyorské neziskovce jako protipól nákupního šílenství a materialismu spojeného s velkými výprodeji.
Za posledních pět let se v rámci Giving Tuesday v Česku podařilo na charitativní účely vybrat více než 180 milionů korun, darovat desítky tun oblečení a potravin lidem v nouzi, a hlavně vykonat bezpočet dobrých skutků.
Již potřetí se do akce zapojila i turnovská pobočka humanitární organizace ADRA, a to velkou sbírkou hraček mezi dětmi mateřských a základních škol, která proběhla také na Turnovsku. Do sbírky se zapojily: MŠ Ohrazenice, MŠ Výšinka, MŠ a ZŠ Žďár u Mnichova Hradiště, MŠ a ZŠ 28. října, ZŠ Skálova, ZŠ 28. října a ZŠ Žižkova. Děti se svolením rodičů přinesly do školy hračku (anebo více hraček, stolní hru, plyšáka), se kterou si už přestaly hrát, a věnovaly ji do prodeje ADRA obchůdků. Výtěžek z prodeje je použit na charitativní účely.

Všem malým dárcům a jejich rodičům patří velký dík!
Milena Čančíková, vedoucí charitativních obchodů, Dobrovolnické centrum ADRA Liberec
milena.cancikova@adra.cz, www.adraliberec.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.