DUBEN NA „ŠPERKÁRNĚ“

0

Na naší škole SUPŠ a VOŠ Turnov se pořád něco děje. „Nejen běžnou výukou je člověk živ.“ V měsíci dubnu se žáci i pedagogové zúčastnili spousty dalších aktivit, kterými prezentovali své řemeslné dovednosti na veřejnosti. V týdnu od 4. do 10. dubna probíhal 2. ročník festivalu řemesel a vzdělávání „Perličky českého řemesla 2011“ pod patronací Centra vzdělanosti Libereckého kraje. Cílem této akce byla propagace odborného vzdělávání. Od čtvrtka 7. do soboty 9. dubna se zde představila všechna naše oddělení – brusiči, rytci, odlévači, kováři i zlatníci.

Denně se „Perliček českého řemesla 2011“ zúčastnilo deset našich žáků s dvěma pedagogy. Tito zde veřejnosti ukazovali své řemeslné dovednosti a fundovaně poskytovali informace o jednotlivých oborech. Účast na festivalu žáci ani pedagogové nepodcenili a lze je jen pochválit za vynaložené úsilí a odvedenou práci. Bohužel, musíme konstatovat, že kdyby propagaci této třídenní prezentace škol věnovalo i Centrum vzdělanosti Libereckého kraje dokonalejší přípravu, neměla by tato akce žádné chyby.

Na podporu odborného vzdělávání byla zaměřena i další akce Centra vzdělanosti Libereckého kraje „Den pro dívky“ ve dnech od 13. do 15. dubna. Tyto dny byly určeny dívkám 2. stupně základních škol, aby návštěvou střední školy dostaly příležitost získat reálný náhled na svět vzdělávání v řemeslných oborech. SUPŠ a VOŠ navštívilo asi 40 žákyň, které slyšely odborný výklad akademického malíře Jiřího Studničky v průběhu exkurze po našich učebnách a ateliérech. Vzhledem k tomu, že v tyto dny probíhaly v dílnách praktické maturity 4. ročníků, nemohly si dívky zkusit svou manuální zručnost zhotovením jednoduchých výrobků. Ale i tak bylo rozhodně se na co dívat!

 

Významnou akcí měsíce dubna byla zahraniční praxe žáků naší školy v  Ybbsitz v Rakousku. Malebné kovářské městečko přivítalo 4. dubna osm žáků naší školy, kteří 14 dnů prezentovali kovářské řemeslo při kování prvků užitého umění v architektuře dle výtvarného návrhu K. Habermannové, dcery známého uměleckého kováře Alfréda Habermanna. Celá akce byla zdařilá jak po stránce řemeslné, tak i společenské, s přáním další vzájemné spolupráce.

 

Široké veřejnosti nabízíme možnost vyzkoušet si své řemeslné dovednosti od pondělí do čtvrtka odpoledne v rámci „Setkání s řemeslem“. Sledujte naše webové stránky www.sups.info , kde najdete nejen kontaktní údaje, ale i další informace o právě probíhajících či plánovaných aktivitách naší školy. Těšíme se na vaši návštěvu!

 

Za SUPŠ a VOŠ Mgr. Renata Šubertová a Ing. Miloslav Kaláb

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.