ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU, VÁNOČNÍ TRHY A DOPRAVNÍ OMEZENÍ

0

Že se blíží nejkrásnější svátky v roce, se definitivně potvrdilo v pondělí 26. listopadu po poledni. Na turnovském náměstí Českého ráje se objevil vánoční strom. Jedná se o douglasku tisolistou, která rostla v Metelkových sadech. Ty procházejí postupnou obnovou, douglaska zde rostla na nevhodném místě. Strom je přibližně 20 let starý, měří 13,5 metru. Bude symbolem letošních Vánoc v Turnově.

Turnov má od 26. listopadu nový vánoční strom

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Turnově se uskuteční v neděli 2. prosince od 16.30 hodin na náměstí Českého ráje. Akce navazuje na Den pro dětskou knihu Městské knihovny A. Marka. Na programu bude rozsvícení první adventní svíce a sdělení přání lidem. Představí se nejmladší soubor ZUŠ Turnov Karmínek pod vedením Jindřicha Bady. Z ochozu radnice zazní fanfáry a vánoční melodie Jiřího Richtera. Vystoupí také adventní postavy ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Podvečerem bude provázet Eva Kordová.
Náměstí bude pro dopravu uzavřeno od 16.00 do 18.00 hodin. Objízdná trasa bude vedena jako v minulých letech ulicemi 28. října, Mariánské náměstí, Markova, Antonína Dvořáka a Jana Palacha.

VÁNOČNÍ ŘEMESLNICKÉ TRHY se konají v pátek 7. a v sobotu 8. prosince na náměstí Českého ráje. Dopravní opatření: Nebude průjezdná Skálova ulice a místní komunikace podél budovy České spořitelny. S uzavírkou se počítá od čtvrtečního večera (21.00 hodin) do soboty 8. prosince (22.00 hodin). Do Jiráskovy ulice bude zachován příjezd úpravou dopravního značení podél hotelu Korunní princ. Příjezd k základní škole ve Skálově ulici bude možný zobousměrněnou Skálovou ulicí z Husovy (Žižkovy) ulice.

 

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.