ZASTUPITELÉ JEDNALI: VYHLÁŠKA O ODPADECH, V PARKU VZNIKNE JEZÍRKO

0

Zhruba dvouhodinovému jednání turnovských zastupitelů vpodvečer čtvrtka 19. srpna dominovaly diskuze o likvidaci komunálního odpadu a zdejších hernách a kasinech. V parku u letního kina vznikne jezírko.

Úvodem jednání zastupitelé drželi minutu ticha za zesnulou radní Hanu Maierovou. Zastupitelský slib do rukou starosty města poté složil její náhradník z kandidátky Nezávislého bloku Petr Záruba. Zastupitelé také zvolili nového radního, kterým se hlasem všech přítomných zastupitelů stal Karel Jiránek z téhož volebního uskupení. Po majetkových záležitostech zastupitelé souhlasili se stavbou rybníčka a tůně v parku u letního kina, kam byla vloni přivedena voda. Jak uvedl starosta Tomáš Hocke, městu se podařilo získat dotaci z Libereckého kraje ve výši 720 tisíc. Kč, celkové náklady na stavbu jsou 1,4 mil. Kč. Rozdíl musí doplatit město ze svého rozpočtu. „Původně jsme mysleli, že stavbu provedeme v příštím roce. To ale jsou naplánovány akce k 750. výročí města, tak by bylo dobré mít tuto část parku již upravenou,“ přiblížil starosta.

Zastupitelé dále souhlasili s přejmenováním ulic na Hruštici, v sídlišti u nádraží, kde byl v těchto dnech spuštěn provoz vodní fontány, vznikne park T. G. Masaryka (v budoucnu by zde měla být instalována i socha prvního československého prezidenta).
Po rezignaci Filipa Stárka na členství ve sportovním výboru byl zvolen jeho nástupce Tomáš Mareš, který zde bude zastupovat TJ Turnov. V červenci na svém mimořádném zasedání zastupitelé věnovali půl milionu korun obcím na jižní Moravě zasaženým tornádem, nyní přidali částku 100 tisíc pro vichřicí postižené obce na Podbořansku.

Na návrh zastupitelů z volebního uskupení PROTO zastupitelé projednali možnou úpravu obecně závazné vyhlášky o regulaci provozování některých hazardních her na území města. Jak zdůraznil radní Michal Loukota, předkladatelům jde zejména o navýšení příjmů do veřejného rozpočtu. Předkládaný návrh úpravy vyhlášky by umožnil provozovaným hernám na povolených adresách na území města změnu režimu z herny na kasino. Vstoupit a hrát v kasinech nemohou podle nové legislativy osoby pobírající sociální dávky, prošlé osobním konkursem, léčící se ze závislostí, mladiství ad. Je tu tedy větší „dohled“ než v hernách. Pro návrh změny vyhlášky se vyslovilo 13 zastupitelů, návrh nebyl schválen.

Poměrně dlouhou diskuzi vedli zastupitelé na téma obecně závazné vyhlášky o odpadovém hospodářství a místním poplatku za likvidaci komunálního odpadu. Návrh byl schválen 15 hlasy. V platnost tedy vstupuje systém, o kterém se nyní hodně hovoří: Svoz popelnic s komunálním odpadem jednou za dva týdny, podpora většího třídění dodáním zvláštních popelnic na plasty, papír a bioodpad. Cena za likvidaci komunálního odpadu zůstává na příští rok na stejné úrovni, tedy 660 Kč na osobu a rok – viz www.turnovtridi.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.