VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ SVÁTKY Z POHLEDU POLICIE

0

Poslední den v roce přijalo operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje 123 volání na linku 158. Občané si především stěžovali na obtěžování nadměrným hlukem pocházejícím ze zábavné pyrotechniky, nebo od hlasité hudby v jejich okolí. Nejčastěji policisté vyjížděli k případům narušování občanského soužití, které se převážně odehrávaly v rodinách mezi příbuznými a mezi partnery. Opilost stála za mnohými delikty, které museli policisté řešit, naštěstí se nejednalo o závažné případy, ale jen o přestupky.

Na Silvestra ve 20.45 hodin utrpěl v obci Poniklá na Semilsku zranění 31letý muž při manipulaci se zábavní pyrotechnikou. Jednalo se o devastující poranění části dlaně a tří prstů se ztrátou několika článků prstů. Zranění si vyžádalo transport do specializovaného zdravotnického zařízení ve Vysokém nad Jizerou. V souvislosti s používáním pyrotechniky policisté evidují ještě stížnost 27letého muže, kterého podle jeho slov zranila asi třicet minut po půlnoci na náměstí v Lomnici nad Popelkou zatím neznámým člověkem odpálená pyrotechnika, která mu nejen propálila bundu, ale způsobila mu i drobnou popáleninu na krku.

Po půlnoci na Nový rok došlo k dopravní nehodě v centru Turnova. Zde 28letý řidič osobního vozidla tovární značky BMW vlivem nepřiměřené rychlosti na křižovatce Hluboké ulice a náměstí Českého ráje při odbočování naboural do zábradlí. Z karambolu vyvázl bez zranění a jeho dechová zkouška ukázala, že před jízdou alkohol nepil.

Dva nejzávažnější případy řešili turnovští policisté v souvislosti s bezdomovci. Večer 28. prosince byl náhodným chodcem ohlášen požár zahradní chatky na konci Přepeřské ulice (na titulním snímku). Ta poslední dva tři roky slouží jako útočiště bezdomovců. V době požáru zde nikdo nebyl. Jak doplnil velitel turnovských policistů Milan Drahoňovský, chatka se nachází již na katastru Přepeř a policisté v součinnosti s obcí budou tlačit na majitele pozemku, kterým je stát, resp. Státní pozemkový fond, aby došlo ke zbourání zbytků chatky a k sanaci celého prostoru, aby už dále nemohl sloužit k těmto účelům.
Před půlnocí 29. prosince opět náhodní svědci ohlásili úmrtí osoby ve starém kině na Trávnicích. Jednalo se o muže ze zdejší komunity bezdomovců. Událost je v šetření orgánů policie.

„Zajímavostí je, že poslední tři roky vždy o vánočních svátcích evidujeme trestný čin sprejerství. V noci z 25. na 26. prosince kdosi neznámý posprejoval odstavený osobní vlak na turnovském nádraží. Škoda je kolem 40 tisíc korun,“ uvedl Milan Drahoňovský. Turnovští policisté zaznamenali také dva případy vloupání. K prvnímu došlo v noci před Štědrým dnem, kdy neznámý pachatel navštívil činžovní dům v Nádražní ulici u viaduktu, kde se dostal v noci do dvou bytů. V předsíních odcizil hotovost z odložených peněženek a kabelek. Ke druhému trestnému činu vloupání došlo v noci z 25. na 26. prosince v Terronské ulici, kde v nájemním domě zloděj odcizil dvě horská kola ze sklepních kójí. Škoda je zhruba 30 tisíc korun.
Turnovští policisté o svátcích tradičně řešili případy neshod v rodinách či přestupky v občanském soužití. Dva řidiči byli přistiženi při řízení pod vlivem alkoholu.

Také strážníci městské policie prožili poměrně náročné novoroční svátky. V některých případech pracovali v součinnosti se státními policisty, další případy řešili samostatně. Podle velitele městské policie Luboše Trucky mezi nejzávažnější případy patří noční potyčka u benzinové stanice v Palackého ulici a potom nad ránem na Nový rok strážníci řešili zranění dvou osob. Pravděpodobně se jednalo o vyřizování účtů mezi dvěma muži, kteří potom volali rychlou záchrannou službu. Zdravotníci strážníky žádali o součinnost a vyhledání obou mužů. Jednoho našli v parku u letního kina, druhý zraněný se nacházel v Markově ulici. Oba byli převezeni k ošetření do nemocnice.

(TvA s využitím TZ PČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.