CESTA DO TACHOVŮ

0

K zajímavému přátelskému setkání došlo v srpnu v Troskovicích. V naší republice jsou pouze tři místa s názvem Tachov. Kromě známého západočeského města najdeme obec Tachov u Doks a toto jméno nese i místní část obce Troskovice. Ačkoliv se tato místa liší velikostí a významem, povědomí stejného jména udržuje vzájemné spojení, které se pomalu stává tradicí. Iniciativní jsou zvláště zastupitelé Městského úřadu v Tachově, kteří již potřetí zorganizovali několikadenní „cestu do Tachovů“, při níž sportovní a poznávací smysl akce ústí i do navázání pevnějšího vztahu.

Téměř třicetičlenná výprava vedená starostou Ladislavem Macákem přicestovala vlakem nejdříve do Tachova u Doks, kam všem účastníkům přivezla dvě doprovodná auta kola. Po prohlídce Máchova kraje se vydali do Českého ráje společně s několika zastupiteli Tachova u Doks.

V Troskovicích je přivítal starosta Jaroslav Louda a členové obecní rady, kteří je provedli místní částí Tachov, v níž dnes žije patnáct obyvatel, avšak probíhá v ní čilá výstavba. Po pohoštění a výměně suvenýrů se účastníci rozhovořili o složité finanční situaci obcí a o možnostech řešení. Ujistili se, že tato setkání budou mít pokračování. Už také proto, že vidět krásy Doks, Českého ráje a zajímavosti Tachova, jsou stálým lákadlem.

 

Dalibor Sehnoutka

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.