CESTA DO TACHOVŮ

0

K zajímavému přátelskému setkání došlo v srpnu v Troskovicích. V naší republice jsou pouze tři místa s názvem Tachov. Kromě známého západočeského města najdeme obec Tachov u Doks a toto jméno nese i místní část obce Troskovice. Ačkoliv se tato místa liší velikostí a významem, povědomí stejného jména udržuje vzájemné spojení, které se pomalu stává tradicí. Iniciativní jsou zvláště zastupitelé Městského úřadu v Tachově, kteří již potřetí zorganizovali několikadenní „cestu do Tachovů“, při níž sportovní a poznávací smysl akce ústí i do navázání pevnějšího vztahu.

Téměř třicetičlenná výprava vedená starostou Ladislavem Macákem přicestovala vlakem nejdříve do Tachova u Doks, kam všem účastníkům přivezla dvě doprovodná auta kola. Po prohlídce Máchova kraje se vydali do Českého ráje společně s několika zastupiteli Tachova u Doks.

V Troskovicích je přivítal starosta Jaroslav Louda a členové obecní rady, kteří je provedli místní částí Tachov, v níž dnes žije patnáct obyvatel, avšak probíhá v ní čilá výstavba. Po pohoštění a výměně suvenýrů se účastníci rozhovořili o složité finanční situaci obcí a o možnostech řešení. Ujistili se, že tato setkání budou mít pokračování. Už také proto, že vidět krásy Doks, Českého ráje a zajímavosti Tachova, jsou stálým lákadlem.

 

Dalibor Sehnoutka

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.