BĚH ČÍŠNÍKŮ 2019 VYHRÁLI STUDENTI Z ALEŠOVY ULICE

0

Dříve oblíbená akce turnovské „hotelovky“ – Běh číšníků – se postupně vrací. Ve středu 25. září se uskutečnil její obnovený třetí ročník. „Akci pořádá společně se školou Spolek přátel Obchodní akademie a Hotelové školy, který si klade za cíl škole ve školních i mimoškolních aktivitách pomáhat,“ uvedl Ondřej Illich, učitel této školy a současně jeden ze zakladatelů spolku. Jak doplnil, první obnovený ročník se konal v areálu školy v roce 2017, vloni se pořadatelé s akcí vydali na náměstí, letos to bylo opět ve škole, co je ale pro první tři obnovené ročníky společné, vždy to bylo za drobného deště…

Areál školy ve Zborovské ulici

V letošním ročníku startovala tříčlenná družstva ze všech „velkých“ turnovských škol (Skálova, 28. října a Žižkova), přijeli žáci dvou tříd ZŠ v Jenišovicích a samozřejmě se na start postavila družstva školy z budovy ve Zborovské i Alešovy ulice. Ceny pro vítěze v podobě tří velkých dortů, poukázek v hodnotě 4.500 Kč na nákup v libereckém OC Nisa a další drobnosti poskytli sponzoři, tj. samotná škola, spolek přátel a Pivovar Rohozec.

Běhu číšníků 2019 se zúčastnilo 35 smíšených tříčlenných družstev. Každý startující musí natočit do kelímku limonádu a překážkovou dráhou se dostat k tabuli, kde na něho čeká drobná úloha z matematiky a stejnou cestou se zase vrátit, obsah kelímku by měl pokud možno nevylít. Počítá se čas celého týmu.
Letos zvítězilo družstvo studentů třídy 3S z Alešovy ulice, na druhém místě skončili žáci z prvního ročníku oboru hotelnictví ze Zborovské ulice a třetí příčku obsadilo družstvo ZŠ z ulice 28. října.

„Běh číšníků je pro naši školu dobrou propagační akcí. Účastníky ze základních škol motivujeme, aby se po prostorách naší školy rozhlédli a třeba i přemýšleli o studium u nás,“ říká ředitelka školy Eva Antošová. Podle ní se v posledních letech postupně daří navyšovat počet žáků, v novém školním roce jich do obou budov Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy chodí 608, vloni to bylo 580. V budově ve Zborovské ulici je největší zájem o obor cestovní ruch, v Alešově ulici vede strojírenství, zájem je i o nový obor pivovarník-sladovník, letos mají ale i dostatek žáků na oboru kuchař – 30 (vloni 14).

„S technickými obory nám hodně pomáhá nedávno otevřené Centrum odborného vzdělávání. Veřejnost zveme na pátek 4. a sobotu 5. října, kdy v budově v Alešově ulici slavíme 150 let učňovského školství v Turnově (ZDE), tak se mohou zájemci přijít do moderních prostor školy podívat,“ zve ředitelka školy. V listopadu a v lednu škola pořádá tradiční dny otevřených dveří.

Závod si vyzkoušela i ředitelka školy…

…a samozřejmě i učitelé

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.