CHODNÍK ZE SOBOTECKÉ ULICE POVEDE AŽ K NÁVSI V MAŠOVĚ, STAVBA ZAČNE 1. DUBNA

0

Jednou z investičních akcí města Turnova pro letošní rok je výstavba chodníku ze Sobotecké ulice na začátek návsi v Mašově. Podél komunikace se pohybuje denně řada chodců, kterým by měl nový chodník přinést větší bezpečnost.

Konkrétně se bude pracovat v části obce Mašov, a to podél silnice III/27927. „Začátek řešeného území se nachází na odbočce ze Sobotecké ulice za autobusovou zastávkou. Dešťové vody ze silnice jsou svedeny sklonem ploch do nové a částečně opravované dešťové kanalizace a otevřeného příkopu s následným napojením do Libuňky,“ popsala Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku turnovské radnice.

Nový chodník povede podél komunikace ze Sobotecké ulice na náves

A jak bude nové propojení k mašovské návsi vypadat? Chodník povede od křižovatky po levé straně a je navrhován v základní šířce 1,5 metru v celkové délce 320,33 metrů. „Dále projekt řeší výstavbu nové dešťové kanalizace v délce 127,69 metrů a opravu stávající dešťové kanalizace v délce 78 metrů. Součástí projektu je také přeložka vrchního vedení telefonních kabelů, které budou uloženy do nového chodníku,“ doplnila Syrotiuková.

Stavět se začne 1. dubna 2021, a pokud půjde vše dle plánu, po hotovém chodníku se projdou lidé už na konci června t. r. Zhotovitelem bude firma PORR z Prahy. Na stavební akci se podařilo získat dotaci, větší část prostředků ale půjde z turnovské městské kasy. Dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury je ve výši 1.212.158 Kč, spoluúčast města 2.866.546,79 Kč.
Stavba naváže na chodník v Sobotecké ulici, který prošel velkou rekonstrukcí koncem roku 2018 od ulice U Školy až na křižovatku na Kalužníku. V tomto úseku činily náklady 5,5 milionu Kč.
(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.