49 KROUŽKŮ VE ŽLUTÉ PONORCE!

0

Vloni jsme poskytli prostor pravidelně se dále rozvíjet přibližně 600 místním i přespolním dětem. Naplnit aktivně volný čas není v konkurenci obrazovek a nejrůznějších „displejů“ ani pro nás dospělé úplně jednoduché. Chceme proto poděkovat všem rodičům za spolupráci, případně za vlastní příklad, který je nejlepším podnětem pro děti. Turnovské středisko volného času Žlutá ponorka otevírá nejvíce kroužků v dosavadní historii, letos je to pěkné číslo 49.

V nabídce zájmových činností místních škol a dalších organizací patříme k těm cenově dostupnějším, nikoli však méně kvalitním. Náš tým čítá 28 externích pedagogů a 5 zaměstnanců, zároveň jsme otevřeni novým posilám a nápadům. Mezi letošní novinky patří technicko-modelářský kroužek, kroužek mladých farmářů na komunitní zahradě na Šetřilovsku a základy bruslení. Z loňských novinek se úspěšně vrací historický šerm, mlsná vařečka i americký step.

Rád bych zmínil ještě naši víceméně úspěšnou expanzi do Turnova II, kde v minimálním prostoru realizujeme tyři dny v týdnu tvořivou činnost v ZŠ Alešova. Dále zveme děti ze sídliště i odjinud do haly TSC – v úterý na pohybové hry a ve čtvrtek na kroužek pohybová průprava – judo.
Pro starší teenagery a dospělé nabízíme letos neobvyklé víkendové workshopy filmové animace a pro večerní kurzy kresby (začátečníci, pokročilí) nebo různé jednorázové odpolední dílny.
Informace získáte na www.zlutaponorka.turnov.cz nebo na tel. 722 642 287 – kancelář je po vás otevřena PO-PÁ  10-12, 13-16 hod. v Husově ulici 77.

JAK NAUČIT TURNOVSKÉ DĚTI BRUSLIT
Od konce letošního října již bude pravidelně otevřena nová ledová plocha v areálu Maškovky i pro veřejnost – sláva! Cena pro jednotlivce bude dle dostupných informací velmi lidová, 30 Kč/vstup, což je paráda. Jak ale pomoci dětem, které si samy na led netroufnou, nebo nemají s kým jít? Jak je naučit bezpečně a bez obav na tom „lítat“ a užít si s kamarády led?
Turnovské školy se v rámci tělocviku chystají ledovou plochu využívat mnohem víc než doposud malý led u nádraží, ovšem školní osnovy TV intenzivní využití bruslí tak docela neumožňují. Odpolední pravidelný kurz během celé sezony (říjen – duben) se proto zdá být rozumnou cestou, jak s tím něco udělat. Na tento školní rok byly Žlutou ponorkou vypsány dva nové kroužky základů bruslení. V pondělí mezi 14.00 a 15.00 pro starší děti od 9 let a pátek od 13.00 do 14.00 hodin bude vyhrazen pro ty nejmenší od 6 let. Zveme všechny zájemce o zimní radovánky!

Jménem posádky zdraví vás i případné plavčíky našeho plavidla kapitán ponorky Tomáš Zakouřil, svc.turnov@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.