ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC ZAHAJUJE SEZONU JIŽ TENTO VÍKEND

0

Vzhledem k letošní mírné zimě se kastelán zámku Hrubý Rohozec rozhodnul zahájit sezonu již tento víkend, tedy v sobotu 14. března. Kromě Hrubého Rohozce můžete v našem regionu navštívit také celoročně zpřístupněný zámek Sychrov. Pro většinu objektů ve správě Národního památkového ústavu začne sezona 1. dubna, případně první dubnový víkend (4.- 5. dubna). Na Liberecku budou ale již v tuto dobu přístupné dva z osmi spravovaných objektů – zámek Hrubý Rohozec zve své návštěvníky již o víkendu 14. -15. března a všechny další březnové víkendy, přičemž přístupny budou dva ze tří prohlídkových okruhů (I. a II. patro zámku) a to v čase od 10.00 do 15.00 hodin. Třetí zámecký okruh, který obsahuje sklepní a také zázemí pro služebnictvo (kuchyně, lokajna…), bude přístupný pouze v případě, že bude volný průvodce.

„Na konci sezony jsem vždy rád, že si na chvíli od toho šrumu odpočinu, ale za pár dnů už mně zase návštěvníci chybí, tak jsem se rozhodl, že otevřeme dříve. Klimatické podmínky jsou dobré, zámek je připravený, naklizený, v zámecké kavárně jsou doplněné zásoby, zkrátka se již nemůžu dočkat, až přivítáme první návštěvníky sezony 2015,“ neskrývá nedočkavost kastelán objektu Jiří Holub. Celotýdenní provoz vyjma pondělků začne na Hrubém Rohozci od 1. dubna (www.hruby-rohozec.eu).

Sychrovský zámek je návštěvníkům zpřístupněn celoročně včetně pondělků, a to od 10.00 do 14.00 hodin. Novinkou pro letošní sezonu je již zpřístupněné návštěvnické centrum s rozšířenou prodejnou suvenýrů a také s kavárnou Bretaň. Kromě základní prohlídky nabízí správa objektu také výstavu „Z dětských pokojíčků“ a prohlídku Klenotnice, trezorové místnosti s plastikami z drahých kovů a kamenů turnovského rodáka Františka Khynla. O víkendu 28. – 29. března se na čestném dvoře zámku budou konat Velikonoční trhy s doprovodným kulturním programem. Rozšířená návštěvní doba – denně od 9.00 do 15.30 hodin – bude na Sychrově od 1. dubna (www.zamek-sychrov.cz ).

(Zdroj: TZ NPÚ Liberec)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.