VÝSTAVY A KINO V ÚNORU

0

V muzeu Českého ráje je k vidění stálá expozice horolezectví, z nových výstav je to výtvarný salon dětí z Turnova a Jaworu a výstava Svět kostiček – stavebnice Lego. Nová výstava knižních ilustrací je v knihovně, další výstavy probíhají v infocentru a v Galerii Granát na náměstí.

VÝSTAVY

* MUZEUM ČESKÉHO RÁJE: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin.
– EXPOZICE HOROLEZECTVÍ – Z ČESKÉHO RÁJE NA VRCHOLY SVĚTA v areálu Muzea Českého ráje. Stálá expozice.
– LUMINISCENCE – CESTA SVĚTLA. Výstava v historických sklepeních turnovského muzea má za úkol návštěvníka seznámit přístupnou formou, doplněnou o mnoho názorných exponátů, s jevem luminiscence, tedy světélkováním obvykle pevných nebo kapalných látek.
– SVĚT KOSTIČEK. Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů z téměř 250 tisíc dílků ze stavebnice Lego. Náplní výstavy bude tematická expozice s městskou tematikou, sestavenou na dioramatu města s kolejištěm a pohyblivými vlakovými soupravami. Dále se představí vlastní tvorba a vybrané tovární sety, novinky z posledních let, filmová tvorba, válečná zóna robotů z edice Lego Bionicle a další exponáty. Pro děti je připravena plnohodnotně vybavená dětská herna. Autorem a patriotem projektu putovní výstavy Svět kostiček® je Ing. Petr Šimr, sběratel, designer, stavitel, vystavovatel a lektor. Kamenářský dům muzea od 6. února do 29. března.
– VÝTVARNÝ SALON DĚTÍ A MLÁDEŽE JAWOR – TURNOV 2019. Výtvarný salon má letitou tradici vycházející z partnerství muzeí obou měst. Vernisáž výstavy 6. února od 10.00 hod. ve výstavním sále Muzea Českého ráje. Výstava potrvá do 15. března.

* MĚSTSKÁ KNIHOVNA A. MARKA
– Obrazy mluví vlastní řečí. Výstava malířky Zdenky Jandové. Maluje obrazy o přírodě a smyslech, kterými je možné ji vnímat. Její tvorba se zaměřuje také na obrazy pro děti. Sálek knihovny ICM
– Malujeme pohádky. Výstava Malujeme pohádku – výtvarné práce dětí z MŠ a ZŠ Turnova. Galerie Na Schodech.
– Pozor, v knihovně je kocour. Výstava kreseb ilustrátora Vojtěcha Šedy, doplněná texty spisovatelky Kláry Smolíkové (od 1. února do 1. března).

* GALERIE U ZLATÉHO BERÁNKA (v 1. patře infocentra na náměstí): Jizerské hory – Vítězslav Hudský. Výstava fotografií probíhá od 6. ledna do 31. března.

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků a broušení českých granátů. Celoroční výstava granátových šperků. Otevírací doba: pondělí – pátek 9.00–17.00 hodin. Doprovodná výstava: Malování pro radost – výstava obrazů Ivany Forštové (leden – březen).

KINO SFÉRA
Kino Sféra v budově Střelnice zavedlo důležitou změnu v systému tvorby a zveřejňování programu kina. Ten již nebude vznikat na celý měsíc dopředu, ale pravidelně ve dvoutýdenních cyklech.
Program najdete na webových stránkách – http://www.kinoturnov.cz/. K tomu si také můžete přímo v kině a na recepci KCT vyzvednout tištěný letáček s programem.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.