DUBNOVÉ SPORTOVNÍ POZVÁNKY ANEB JAK ZAHNAT DEPRESE

0

Aktualizace 6. května: Žádné sportovní akce se v květnu nekonají.

V sobotu 4. dubna měli fotbalisté Přepeř v ČFL hostit Ústí nad Orlicí, v krajské přeboru Rovensko pod Troskami Nový Bor, v neděli odpoledne Turnov Stráž pod Ralskem. Také se měl uskutečnit již 8. ročník házenkářského Memoriálu Lubomíra France…

Bohužel tuto měsíční nabídku nyní otevíráme pouze proto, abychom zachovali kontinuitu, za dobu provozu webu TvA jsme ještě nikdy nemuseli konstatovat, že tento měsíc se žádná sportovní akce na Turnovsku neuskuteční. Je nám to líto, ale opatření vlády v souvislosti s pandemií koronaviru si vybírají daň napříč celou společností…

Sport je tedy v dubnu pouze na každém z nás, v mezích možností by se každý měl trochu hýbat, i kdyby to mělo být na balkoně, v obýváku, chodit dokolečka po zahradě či vyrazit na krátkou procházku ve dvojici s rouškami.

Své svěřence v turnovském oddíle orientačního běhu neúnavně posiluje jejich trenér Filip Stárek, třeba by to mohla být inspirace i pro vás.

„Kupodivu teenageři tuto novou situaci nouzového stavu snáší dle mého skoro nejhůř ze všech, rozhodně daleko hůř než žáci a děti, které se daleko víc přizpůsobí a zvyknou si lépe na novou situaci,“ uvádí Filip Stárek a pokračuje:
Co dělat proti „ponorce“ či celkové úzkosti? (to jsou rady nejen moje, ale hlavně psychologů)
* Chvilkové deprese či úzkosti jsou v této situaci přirozené a nedá se jim až na výjimky vyhnout – toto je důležité si uvědomit, už to pomůže. Neděje se mně nic výjimečného, prožívá to teď v různé podobě každý, je to fyziologická reakce na stresovou situaci a přejde to.
* Podívejte se na svou úzkost (stejně tak třeba u bolesti při zranění, nebo vzteku) jakoby zvnějšku – „dívám se na ní, neprožívám jí“. Stará dobrá indiánská metoda.
* Racionálně pracujte, trénujte, učte se – pořád platí: „Dělání, dělání, všechny smutky zahání…“
* Komunikujte s ostatními, pomáhejte druhým.
Je jasné, že se to lehce řekne, ale hůř prožívá. Heslo: „Vrátím se silnější!“

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.