SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: KICKBOX, JUDO A KULTURISTIKA

0

Kickboxeři oddílu Impact Turnov reprezentovali úspěšně své město na turnaji v Mostě. Turnovští judisté se neztratili na mezinárodních kláních v Budapešti a Berlíně, kulturistka Jitka Šipošová vybojovala zlatou medaili na mistrovství republiky.

ZLATOKOPOVÉ Z TURNOVA OPĚT PROKÁZALI LVÍ SRDCE
KICKBOX / V dubnu se borci oddílu Impact Turnov zúčastnili mosteckého turnaje Leon open. Tři svěřenci mistrů světa Jana a Petra Kazdových si tu nevedli věru zle, a pro srdce Českého ráje vybojovali další tři zlaté medaile a jednu stříbrnou. Během klání je tentokrát za oba sourozence trenérsky vedl Petr Kazda.
Jeho syn Tommy Kazda boxoval ve váze do 25 kg a vyhrál oba svoje zápasy. V tom prvním zvítězil jasně 3:0 na body, aby poté ve finále vyhrál r.s.c. vzdáním soupeře na konci prvního kola. Do své úspěšně odstartované sportovní bilance si připsal už svůj druhý vítězný turnaj, v němž startoval! „V prvním zápase mu soupeř vyrazil kývající se zub. Tommy ho vyplivnul a boxovalo se dál,“ byl na svého potomka hrdý kouč-otec.
Svého prvního vyhraného turnaje se konečně dočkal Filip Vertéši nastupující ve váze -49 kg, když bonusem byl fakt, že všechny zápasy vyhrál s přehledem 3:0 na body. Třetí členka turnovské minivýpravy Markéta Brožová v kick-lightu -65 kg obsadila skvělé 2. místo, protože prohrála až ve finále se soupeřkou ze Slovenska. V odvetě ji ovšem pak dokázala v light-contactu porazit jasně 3:0 na body a svým 22. zápasem k předchozímu stříbru přidala zaslouženě ještě zlatou medaili!
„Tommy hodně zlepšil nohy a výborně kopal na hlavu. Filip boxoval technicky čistě a s velmi dobrým pohybem. Markéta konečně ukázala, že je velká bojovnice, a hlavně si na ní ceníme to, že přípravě obětuje mnohem víc než většina našich kluků,“ pochválil za oba trenéry turnovské závodníky a úspěšné reprezentanty oddílu i města Petr Kazda, aby pak „mimo zápis“ přiznal, že mít v ringu vlastní dítě, jsou určitě větší nervy, než když boxuje sám.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

JUDO

TURNOVSKÁ JUDISTKA PŘIVEZLA STŘÍBRNOU MEDAILI Z MEZINÁRODNÍHO TURNAJE V BUDAPEŠTI
Poslední dubnový víkend se naši závodníci rozjeli na mezinárodní turnaje do Budapešti a Berlína. Nejvýraznějšího úspěchu dosáhla Kateřina Burešová, která vybojovala stříbrnou medaili v kategorii dorostenek do 40 kg.
Kačka po celý turnaj předváděla aktivní a nátlakové judo, kterým své soupeřky dostávala pod tlak a dokázala bodovat. Druhý den turnaje startovala v kategorii starších žákyň, kde obsadila 7. místo. Na turnaji dále startovali Lucie Zárybnická, která skončila na 7. místě v kategorii dorostenek do 63 kg a Jan Turchich, který zakončil turnaj se zápasovou bilancí 1/1 v kategorii dorostenců do 60 kg. Dále startovali starší žáci Hubert Kašák, Matěj Hyka a Daniel Vítek, kteří shodně vypadli z turnaje ve druhém kole.
Ten samý víkend Julie Zárybnická odcestovala s reprezentačním družstvem na turnaj do Berlína. Julie startovala v kategorii dorostenek do 70 kg, kde po dvou vyhraných a dvou prohraných utkáních skončila na děleném 9. místě.
Jakub Mareš, jakubmares1@gmail.com

KULTURISTIKA

JITKA ŠIPOŠOVÁ SE STALA MISTRYNÍ ČR V BODYFITNESS!
Svěřenkyně Pavla Kočvary a závodnice oddílu kulturistiky a silového trojboje TJ Turnov získala na MČR v Bodyfitness, které se konalo 28. dubna v Lysé n. L. zlatou medaili v kategorii ženy nad 164 cm v konkurenci 12 nejlepších závodnic z celé republiky. Úspěch je o to větší, že Jitka Šipošová nezávodí za velký komerční oddíl, ale připravuje se v amatérských podmínkách bez velké finanční podpory.
S Jitkou si můžete zacvičit na jejích oblíbených hodinách kruhového tréninku pro veřejnost ve fitness sálu Sportcentra TJ Turnov, které osobně vede a jsou hojně navštěvované nejen ženami (rozpis hodin v rezervačním systému na stránkách www.tjturnov.cz).