VÝLETY, HUDBA I ŘEMESLA. VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU EUROREGION TOUR SE KONÁ JIŽ PODVACÁTÉ

0

Města, kraje a turistické oblasti České republiky se představí na dvacátém ročníku veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour, který se ve dnech 6. a 7. března uskuteční v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Záštitu nad letošním ročníkem převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Veletrh nabídne inspiraci na letní i zimní výlety či dovolenou. Představí se například Východní Čechy, Olomoucký, Moravskoslezský, Karlovarský i Středočeský kraj. Chybět nebudou ani města Liberec, Jablonec nad Nisou, Žitava, Kolín nebo Nymburk. Lákadlem bude nabídka turistických oblastí Lužické hory, Máchův kraj, Jizerské hory, Český ráj, Krkonoše, Dolní Poohří, Krušné hory a další. Zahraniční destinace nabídne například cestovní agentura Hepex Slovakia.

Nebudou chybět ani regionální prodejci se svou nabídkou originálních produktů a lokálních potravin. V rámci prodejní výstavy budou připraveny ochutnávky, živé ukázky řemesel a dílny, kde si návštěvníci budou moci řemeslo vyzkoušet. Prostory Eurocentra zaplní více než 50 řemeslníků.
Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou zve také na seminář z cyklu Tradiční řemesla s názvem Bezmála zapomenutá řemesla s příběhy mistrů svých oborů, který se uskuteční v pátek 6. března od 12.30 v Klubu Na Rampě. Vyprávět přijedou řezbář Jiří Rücker, papírník Michal Gorec a další.

Doprovodný program bude plný cestovatelských přednášek, hudebních a tanečních vystoupení i soutěží. Návštěvníci se mohou těšit na cestovatelský pořad o nevšedních zážitcích svérázných cestovatelů s názvem 5+1 švestek, dále na zajímavé přednášky s tématy Křišťálového údolí, Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, filmové kanceláře Liberec Film Office nebo pivovaru Volt.

Program oživí také vystoupení The Fireflies, studia Kokos, nebo taneční vystoupení neslyšících z organizace Tichý svět a country tance v podání skupiny TK Xtream. V sobotu od 10.00 hodin se bude konat v Kině Junior přednáška na téma propagace cestovního ruchu ve spolupráci s blogery a fotografy. Nejen děti pak ocení retro sportovní koutek od společnosti Sundisk nebo korálkové dílničky v Ekocentru.

Bonusem bude návštěvnická soutěž, ve které se bude hrát o volné vstupenky do turistických cílů, poukazy a další hodnotné ceny od vystavovatelů a partnerů podílejících se na organizaci veletrhu.

Slavnostní zahájení veletrhu se uskuteční v pátek 6. března od 10.00 hodin před hlavním vstupem do Eurocentra. První den je otevřeno od 10.00 do 18.00 hodin, den druhý od 9.00 do 13.00 hodin. Vstup je volný. Podrobné informace na www.euroregiontour.cz.

(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.