VE ŠŤASTNÉ ZEMI SI NÁVŠTĚVNÍCI ZAHRAJÍ NA VOJÁKY

0

Po dlouhé době tentokrát meteorologové předpovídají slunnou a teplou sobotu, takže akce pod širým nebem by se mohly vydařit. V areálu Šťastné země v Radvánovicích u Turnova je na sobotu 1. srpna připraven program s názvem „Zahrajem si na vojáky“. „Je to opravdu něco nového, nikdy před tím tady podobná akce nebyla,“ uvedl Erik Černý, manažer areálu Šťastné země.


Pro příchozí bude připravena airsoftová střelnice s různými typy zbraní včetně sniperu, na ploše areálu bude stát opravdový protiletadlový kulomet, už dopoledne kolem 11.00 hodin se uskuteční první airsoftová bitva, budou tu i funkční modely tanků v měřítku 1:10, kolem 14. hodiny se počítá s nefalšovanou tankovou bitvou.

„Program bude opravdu velmi různorodý a pestrý, kolem 12. hodiny proběhne ukázka osvobození rukojmího, kterou kolem 16. hodiny zopakujeme – rukojmí si budou moci zahrát návštěvníci. Ti do střetu se zásahovou jednotkou půjdou na vlastní riziko, odvážlivce musím dopředu upozornit, že po nich budeme žádat písemný souhlas,“ řekl Erik Černý.

 

Odpoledne kolem 16.00 hodin proběhne druhá airsoftová bitva, do které se také budou moci zapojit návštěvníci, připravena bude ukázka výcviku psů, proběhnou i specifické soutěže pro děti a dospělé – ošetření zraněného, plazení pod „ostnatým drátem“, který ve skutečnosti nahradí provázek, likvidace balonků dřevěným mečem ad.

 

„Chceme vyzkoušet něco trochu jiného, než jsou návštěvníci zvyklí. Program je sice orientován spíš na kluky od tří do 99 let, ale já myslím, že mohou přijít úplné rodiny i s maminkami a babičkami, nikdo se nudit nebude,“ dodal Erik Černý.

 

Ve Štastné zemi se již pomalu připravují i na vrchol letošní sezony – Slavnosti slámy. Ty budou zahájeny v sobotu 8. srpna. Několik posledních let stál v areálu velký slaměný hrad, letos bude velká změna. Místo hradu zde bude obří slaměná loď. Pořadatelé na její stavbu spotřebují 100 velkých a 40 malých hranatých slaměných balíků, asi 120 balíků připomínajících roládu. Loď ozdobí několik vysokých stěžňů a velitelský můstek. „V areálu budou tradičně stát slaměné sochy. Kdo se nedostal do soutěže SuperStar, pro něho tady bude hrát naživo kapela a zájemci si s ní budou moci zazpívat známé hity,“ přiblížil manažer areálu příští akci ve Šťastné zemi.

 

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova je pro návštěvníky otevřena každý den od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin. Více na www.stastnazeme.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.