UŽ OD DNEŠNÍHO VEČERA SE BUDE MARKOVOU ULICÍ JEZDIT OBĚMA SMĚRY!

0

Dopoledne 5. května začala odborná firma s pracemi na zásadní změně v dopravě v centru města za posledních několik desetiletí. Už někdy kolem 19. hodiny večer se bude Markovou ulicí jezdit oběma směry! „Je to dlouho připravované   a diskutované opatření, od kterého si slibujeme především odlehčení dopravy na náměstí a v Hluboké ulici v ranní a odpolední dopravní špičce,“ uvádí vedoucí odboru dopravy turnovské radnice Pavel Vaňátko.

V souvislosti se zobousměrněním Markovy ulice se změní režim v některých křižovatkách. Asi nejzásadnější je to na křižovatce u gymnázia, kde bude nově hlavní směr po trase ulic Jana Palacha – A. Dvořáka a vedlejší ulicí se stane směr od Výšinky. Tady lze očekávat logicky problémy, a to zejména s místními řidiči, kteří jezdí podle zvyku. Ke změně dojde také na křižovatce u Střelnice. Markova ulice bude obousměrná, vozidla přijíždějící jednosměrnou ulicí A. Dvořáka od radnice budou na vedlejší silnici. Režim na Mariánském náměstí zůstane, jak je v současnosti, pouze vozidla jedoucí kolem kostela Mariánským náměstím dolů budou moci odbočit na náměstí, ale i nově do Markovy ulice! (Do Markovy ulice bude zakázán vjezd nákladním automobilům a autobusům.)

„V tomto týdnu počítáme se zvýšeným dohledem zejména na křižovatkách u gymnázia a u Střelnice. Bude chvíli trvat, než si řidiči na změnu přednosti v jízdě zvyknou. Křižovatky monitorujeme i kamerovým systémem, v tomto týdnu to pro nás bude zcela jistě priorita,“ shrnul velitel městské policie Luboš Trucka.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.