NOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM NA VESECKU A VÝJEZDOVÉ CENTRUM ZÁCHRANÁŘŮ

0

V novodobé historii Turnova jde o rekordní sumu. Za necelé dva hektary pozemků na okraji obchodně-průmyslové zóny Vesecko dostane město Turnov 56,6 milionů korun. Společnost DEKINVEST zde vybuduje prodejní centrum pro dům a zahradu, vyloučeny zde v budoucnu nejsou ani další obchody. Nový areál bude volně navazovat na výjezdové centrum záchranářů, kde kromě hasičů, zdravotníků a policie bude sídlit také městská hasičská jednotka.

Společnost DEKINVEST zde bude investovat nemalé prostředky, navíc se musela smluvně vyrovnat s dědičkou rodu Walderode, protože restituční nárok šlechtického rodu není po více než 30 letech stále uzavřen; v současné době leží u Ústavního soudu. Do nového areálu dodavatel stavebnin DEK přestěhuje svoji současnou prodejnu z Nudvojovic a vybuduje zde moderní hobby centrum. K tomu se ještě tato společnost zavázala podílet se na vybudování infrastruktury ve výši 31 % nákladů. Jejich odhad činí kolem 45 milionů korun – kromě příjezdové komunikace tu vznikne stezka pro pěší a cyklisty, kanalizace, vodovod a veřejné osvětlení, upravena bude i zeleň.

Už letos se zde začne s výstavbou vodohospodářských sítí, vlastní prodejní objekt by měl začít vyrůstat v příštím roce, termín dokončení je v roce 2026. To vše je ještě odvislé od získání stavebního povolení. Investorem stavby infrastruktury je město Turnov.
V sousedství hobby centra má také vzniknout za zhruba 300 milionů korun nové centrum pro jednotky integrovaného záchranného systému s přímým napojením na sousední severní obchvat města. O stavbě zatím nebylo definitivně rozhodnuto, důvodem je způsob financování tohoto nákladného projektu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.