TURNOVŠTÍ NAKOUSNOU DALŠÍ SKAUTSKÉ STOLETÍ

0

Skauti v celé republice slaví sto let od prvního skautského tábora, který pořádal zakladatel českého skautingu A. B. Svojsík. I skauti v Turnově se přidají k oslavám, které vrcholí v úterý 24. dubna „šátkovým dnem“, tedy dnem, kdy skauti vyrážejí do škol, práce, do ulic v skautském šátku. Letošní rok byl vyroben i šátek určený přímo oslavám sta let skautování.

V České televizi budou ten den odpoledne vysílány pořady věnované právě skautování. Na ČT2 mohou diváci zhlédnout nejenom skautské dokumenty, mezi které patří například dokument Trochu lepší svět – dokument očima těch, kteří do skautu nikdy nechodili, ale pro děti bude připravena i skautská Kouzelná školka či soutěžní pořad Věříš si?

Turnovští skauti se v úterý 24. dubna v 16.30 hodin sejdou na náměstí Českého ráje, a to v šátcích, krojích či skautských tričkách, a symbolickým stiskem si připomenou své skautské přátelství. Následovat bude nakousnutí dalšího skautského století. Společně nakrojíme dort, kterým dalších sto let skautování v České republice odstartujeme. Oslavy sta let skautování budou v Turnově pokračovat na podzim.

Jana Pekařová, mediální zpravodajka střediska Štika Turnov, www.scouting.turnov.org

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.