TURNOVSKÝ ŠTĚK 2023

0

Ve čtvrtek 23. března ovládlo turnovské jeviště dětské divadlo v celé své kráse. Přehlídky Turnovský štěk 2023 se účastnilo sedm souborů, a z toho pět usilovalo o postup na krajskou přehlídku Dětská scéna. Jsme moc rádi, že můžeme dětem umožnit osahat si opravdová divadelní prkna v našem krásném divadle. Ráda bych touto cestou pozvala všechna školní i volnočasová představení na další ročník, protože Turnovský štěk je především o setkávání s lidmi, které divadlo baví a o touze ukázat ostatním, co mě těší a co umím. Mám radost, že i hlediště bylo letos plné diváků ze základních i mateřských škol.

Více jak 90 jich hlasovalo pro Cenu diváků, kterou letos získalo představení Šípková souboru Přípravka ZUŠ Turnov. Porota ve složení Daniela Weissová, Jiří Polehňa a Jaroslav Ipser udělila pět ocenění, jeden postup a dvě doporučení do výběru na krajskou přehlídku Dětská scéna.

Ocenění za kolektivní hravost a absolutně nejvíc Růženek na jevišti a doporučení na kraj získal soubor Přípravka, ZUŠ Turnov za představení Šípková.

Ocenění za muzikálnost a absolutně nejvíc kytaristů na jevišti získal soubor Třeťáci, ZŠ 28. října, Turnov za představení Makový Ježíšek.

Ocenění za téma, výtvarné pojetí, animaci loutek a vtipnost spolu s postupem na kraj získal soubor Neva, ZUŠ Turnov za představení Biohoror.

Ocenění za minimalistické pojetí antického příběhu získal soubor Fox Menthos, ZUŠ Turnov za představení Prométheus (na snímku).

Ocenění za autentické a vtipné ztvárnění rodinných vztahů a doporučení na kraj získal soubor Myšmaš, ZUŠ Turnov za představení Jamie a upíři.

Ráda bych poděkovala souborům mládeže AD/HADI a JAKÝ DIV za výborná inspirativní představení a za věrnost naší přehlídce. Přestože už z ní odrostli, mají stále co ukázat svým mladším kamarádům.
Divadlu zdar a díky všem, kteří přispěli k úspěchu letošního ročníku.
Za pořadatele ze Žluté ponorky Lada Capoušková

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.