KINO A VÝSTAVY NA TURNOVSKU V SRPNU

0

Pestrá je nabídka srpnových výstav a turnovského kina. I ve druhém prázdninovém měsíci můžete navštívit letní kino ve Skálově ulici, které promítá například poslední díl oblíbených pirátů z Karibiku, nebo sérii Pána Prstenů, či novou českou sci-fi komedii s Jiřím Mádlem Probudím se včera. Z výstav je to především ta horolezecká v muzeu, která návštěvníkům přibližuje historii i současnost skalního lezení v Českém ráji; zajímavé výstavy nabízejí Hrubá i Malá Skála…

KINO SFÉRA VE STŘELNICI A LETNÍ KINO VE SKÁLOVĚ ULICI
* Čtvrtek 2. srpna od 21.00 hodin – letní kino: DIKTÁTOR.
Nové vtělení představitele Borata a Bruna. Komedie USA s titulky, vstupné 80 Kč.
* Pátek 3. srpna od 21.00 hodin – letní kino: KUNG FU PANDA 2. Legendární dračí bojovník, panda Po, se vrací! Animovaný film USA (dabing). Vstupné 80 Kč.
* Sobota 4. srpna od 19.30 hodin – kino Sféra: POSLEDNÍ VÝKŘIK. Detektivní horor s Ivetou Bartošovou v hlavní roli. Vstupné 90 Kč.
* Sobota 4. srpna od 21.00 hodin – letní kino: FILMOVÁ NOC ČSFD.CZ: Hanební parchanti, Pařba ve Vegas, Big Lebowski, Poslední skaut. Mimořádná projekce 4 kultovních filmů s doprovodným programem. Mimořádně rozšířené občerstvení, vstupné 150 Kč.
* Neděle 5. srpna od 21.00 hodin – letní kino: MUŽI V ŘÍJI. Odehraje se v malé jihomoravské vesničce mistrovství Evropy ve vábení jelenů? Komedie ČR, vstupné 80 Kč.
* Středa 8. srpna od 21.00 hodin – letní kino: REQUIEM ZA SEN. Druhý ze série filmů zdejšího filmového klubu s drogovou tematikou. Drama USA. Vstupné pro členy FK 60 Kč, ostatní 80 Kč.
* Čtvrtek 9. srpna od 21.00 hodin – letní kino: ČTYŘI SLUNCE. Film Bohdana Slámy s K. Rodenem, A. Geislerovou a J. Mádlem. Vstupné 80 Kč.
* Pátek 10. srpna od 19.30 hodin – kino Sféra: BOURNEŮV ODKAZ. Jason Bourne nebyl jediný, nyní přichází ještě nebezpečnější agent. Akční film USA s titulky. Vstupné 100 Kč.
* Pátek 10. srpna od 21.00 hodin – letní kino: JAKO KOČKY A PSI. Děsivý kocour Zvoneček chce ovládnout svět, a je na psech, aby tomu zabránili. Rodinný film USA (dabing), vstupné 80 Kč.
* Sobota 11. srpna od 19.30 hodin – kino Sféra: COSMOPOLIS. Mladému bankéři se hroutí celé finanční impérium. Kanadsko-francouzské drama s titulky, vstupné 90 Kč.
* Sobota 11. srpna od 21.00 hodin – letní kino: PÁN PRSTENŮ: SPOLEČENSTVO PRSTENU. Pán prstenů poprvé v rozšířené verzi! Fantasy film USA s titulky, vstupné 80 Kč.
* Neděle 12. srpna od 21.00 hodin – letní kino: TRABANTEM NAPŘÍČ AFRIKOU. Jedinečné vyprávění o neuvěřitelné cestě černým kontinentem. Diashow s Danem Pribáněm.
* Čtvrtek 16. srpna od 21.00 hodin – letní kino: MISSION: IMPOSSIBLE – GHOST PROTOCOL. Tajný agent v podání T. Cruise na další nemožné misi. Akční film USA s titulky, vstupné 80 Kč.
* Pátek 17. srpna od 21.00 hodin: PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA. Jack Sparrow se vrací, aby našel legendární Pramen mládí. Film USA s titulky, vstupné 80 Kč.
* Sobota 18. srpna od 21.00 hodin – letní kino: PÁN PRSTENŮ: DVĚ VĚŽE. Pán Prstenů poprvé v kině v rozšířené verzi. Fantazy film USA s titulky, vstupné 80 Kč.
* Neděle 19. srpna od 21.00 hodin – letní kino: PROBUDÍM SE VČERA. Jiří Mádl ve sci-fi komedii o návratu do ČSSR 80. let. Vstupné 80 Kč.
* Středa 22. srpna od 21.00 hodin: TEMNÝ OBRAZ. Film s drogovou tematikou se odehrává v blízké budoucnosti. Drama USA s titulky, vstupné 80 Kč, pro členy filmového klubu 60 Kč.
* Čtvrtek 23. a pátek 24. srpna od 19.30 hodin – kino Sféra: SVATÁ ČTVEŘICE. Nová komedie Jana Hřebejka s J. Langmajerem a L. Munzarem v hlavních rolích. Vstupné 100 Kč.
* Čtvrtek 23. srpna od 21.00 hodin – letní kino: TOHLE JE VÁLKA. Dva tajní agenti jsou nejlepší přátelé. Dokud se nezamilují do stejné ženy. Akční komedie USA s titulky, vstupné 80 Kč.
* Pátek 24. srpna od 21.00 hodin – letní kino: JAKO KOČKY A PSI 2. Kočky a psi se musí spojit proti společnému nepříteli. Rodinný film USA (dabing), vstupné 80 Kč.
* Sobota 25. a neděle 26. srpna od 19.30 hodin – kino Sféra: REBELKA (3D). Merida chce žít po svém, rozpoutá tím ale chaos v celém království. Animovaný film USA (dabing), vstupné 165 Kč.
* Sobota 25. srpna od 21.00 hodin: PÁN PRSTENŮ: NÁVRAT KRÁLE. Pán Prstenů poprvé v kině v rozšířené verzi! Fantazy film USA s titulky, vstupné 80 Kč.
* Neděle 26. srpna od 21.00 hodin – letní kino: LABYRINT. Ambiciózní Lucie Vondráčková hledá cestu do tajemného labyrintu. Horror, vstupné 80 Kč.
* Čtvrtek 30. a pátek 31. srpna od 19.30 hodin – kino Sféra: SVATÁ ČTVEŘICE. Nová komedie Jana Hřebejka s J. Langmajerem a L. Munzarem v hlavních rolích. Vstupné 100 Kč.
* Čtvrtek 30. srpna od 21.00 hodin – letní kino: SHERLOCK HOLMES: HRA STÍNŮ. Sherlock Holmes se utkává s geniálním zločincem Moriartym. Dobrodružný film USA s titulky, vstupné 80 Kč.
* Sobota 1. a neděle 2. září od 19.30 hodin – kino Sféra: LET‘S DANCE: REVOLUTION (3D). Nejnovější pokračování úspěšné série Let‘s Dance ve 3D. Romantický film USA s titulky, vstupné 150 Kč.
* Sobota 1. září od 21.00 hodin – letní kino: SNĚHURKA A LOVEC. Nová Sněhurka v podání Kristen Stewart rozhodně není pro nejmenší. Akční film USA (dabing), vstupné 80 Kč.
* Neděle 2. září od 21.00 hodin – letní kino: MADAGASKAR 3. Lev, zebra, hrošice a žirafa se tentokrát podívají do Evropy. Animovaný film USA (dabing), vstupné 80 Kč.

VÝSTAVY NA TURNOVSKU

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea www.muzeum-turnov.cz.
Výstavy v muzeu:
– GALERIE MUZEA: Jistíš mě? Horolezectví v Českém ráji. Výstava věnovaná horolezectví – sportovnímu fenoménu Českého ráje (potrvá do 30. září).
– VÝSTAVNÍ SÁL MUZEA (3. patro): Řekni mi to šperkem! – výstava Projektu Comenius probíhá dva roky, spolupracuje na ní deset středních škol z osmi evropských zemí včetně turnovské šperkařské školy. Výstava potrvá do 9. září.
* Po celý srpen kromě pondělí v Kamenářském domě, který je součástí muzea, probíhají ukázky broušení drahých kamenů
.

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje. Do 7. září tu probíhá výstava vítězných fotografií z národní přehlídky amatérské fotografie (AMFO).

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků a broušení českých granátů (každý den). Výstava mapující vývoj a zpracování granátových šperků a broušení českých granátů. Prodejní výstava granátových šperků a rytého skla. Otevřeno po-ne 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin. Od 9. srpna do 27. září zde probíhá retrospektivní výstava výtvarníka Zbyňka Suka.

* ROVENSKO POD TROSKAMI: Výstava panenek a kočárků v Komenského ulici, čp. 166 Největší sbírka šklebíků v České republice. Na výstavě je přes 500 exponátů. Převážně se jedná o charakteristické panenky nazývané „ŠKLEBÍK“. Tyto panenky byly vyráběny v limitovaných sériích ve Španělsku kolem roku 1990. Dalšími exponáty této soukromé sbírky jsou porcelánové panenky, historické kočárky a moderní „bárbíny“. Otevřeno červenec – srpen: po – ne 10.00 – 17.00 hodin.

* MALÁ SKÁLA: Galerie ARVA PATRIA v Boučkově statku – stálá galerie prací malíře Josefa Jíry. Aktuálně zde také probíhá výstava fotografií Janiny Hobgarské – Krkonoše. Galerie je otevřená denně krom pondělí od 11.00 do 17.00 hodin.

* HRUBÁ SKÁLA: Výstava fotografií Petra LUNIACZKA – KOUZLO LIDOVÝCH CHALOUPEK POD TROSKAMI. Výstava probíhá v prostorách Obecního úřadu v Hrubé Skále, v Řezníčkově vile, do 30. září. Otevřeno je ve všedních dnech kromě úterý v pracovní době úřadu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.