MALOSKALSKÁ NOC 2015, JAKÁ BYLA?

0

I přes úmorné vedro dorazilo v sobotu 6. června do areálu Maloskalské noci asi dva a půl tisíce diváků, což je o něco víc než vloni. Už dopolední neckyáda na Jizeře přilákala zhruba dvě stovky lidí, na vodě se představila desítka roztodivných plavidel, uskutečnily se i soutěže spojené s vodou a řekou, do kterých se mohli zapojit i diváci. Odměnou jim byly volné vstupenky na festival. „Myslím, že se nám daří postupně vytvářet opravdu rodinný festival, kam se dospělí nemusejí bát i s malými dětmi. Těch tady letos bylo opravdu hodně, je vidět, že návštěvníci naše směřování vnímají. Na rodinném pojetí je postavena dramaturgie festivalu i všechny doprovodné aktivity. V tuto chvíli je čas na krátké zastavení a zamyšlení, co a jak dál v příštích letech vylepšit. Atmosféra by měla být i nadále podobná, co zatím vím o čtvrtém ročníku, který se bude konat opět v červnu příštího roku, že by se na něm mělo točit domácí Maloskalské pivo,“ shrnul s úsměvem za pořadatele Pavel Mikez.

Na travnaté ploše fotbalového stadionu, který tvoří zázemí festivalu, byly připraveny soutěže. Pekárna Mikula připravila slalom na speciální kole, byly tu dva skákací hrady, atraktivní bumperball ve vzduchových koulích, vedrem zmožené diváky osvěžila vodní clona. K vidění byla historická vojenská technika i moderní vozy Škoda libereckého prodejce Autotrend. Centrum Babylon z Liberce zde mělo vlastní stánek se soutěžemi z iQPARKU. Dostatečné a kvalitní občerstvení, podpořené letos i regionálními výrobci, je na takovéto akci samozřejmostí. Pro dospělé zde byl také speciálně upravený historický autobus „Erťák“ s chill out zonou Tullamore Dew.

201506091337_rep_92_015_ms

Z hudební produkce mělo největší ohlas vystoupení kapel Jelen a Mňága a Žďorp, téměř všechny písně si návštěvníci společně zazpívali s Peterem Nagy, trio Baláž, Střihavka a Pavlíček (BSP) představilo nefalšovanou rockovou kvalitu, kterou už jen podtrhla závěrečná skupina Legendy se vrací…

201506091337_rep_93_015_ms

Pavel Mikez nyní ale už hledí dál. Před ním a jeho týmem jsou nyní dvě velké zkoušky: Projekt Vivaldianno, který se uskuteční 27. června v areálu sychrovského zámku – půjde o jediný koncert v rámci turné, který bude pod širým nebem (!); 8. července Sychrov přivítá světovou hudební legendu první velikosti, přijede americká písničkářka Suzanne Vega, která v České republice bude mít letos pouhé dva koncerty!

201506091337_rep_94_015_ms

Více na www.maloskalskanoc.cz a na www.simmiag.cz

Další snímky z festivalu najdete v albu na Facebooku TvA – ZDE

DALŠÍ KONCERTY A FESTIVALY ŠIMMI AG:
VIVALDIANNO-MĚSTO ZRCADEL – 27. 6. 2015 – Státní zámek SYCHROV
SUZANNE VEGA – 8. 7. 2015 – státní zámek Sychrov
BENÁTSKÁ! – 23. – 26. 7. 2015 – Liberec

201506091337_rep_95_015_ms

201506091337_rep_96_015_ms

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.