PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ V NOVÉ POBOČCE KNIHOVNY

0

Již šestnáctým rokem probíhá v Turnově pasování prvňáčků na Rytíře řádu čtenářského. „Bývala to malá slavnost, kterou jsme kdysi dělali společně s jednou paní učitelkou, která už neučí. Z jedné třídy v jedné škole se to dnes rozrostlo. Zájem o pasování prvňáčků mají všechny turnovské základní školy a přidávají se i školy v okolí, například Bělá, Koberovy, Přepeře nebo Jenišovice,“ říká knihovnice Eva Kordová.

Turnovská „pasovací družina“

Pro žáky prvních tříd je takové pasování zážitkem. Král jim na ramena vloží meč, královna a dvorní dáma je vítají mezi čtenáře, děti kromě drobných dárků získávají i bezplatnou registraci do knihovny, což je první krok, aby se z nich stali čtenáři. Pasování prvňáčků v Turnově už má i širší ohlas. Protože je pečlivě připravováno, bývá zdejší „pasovací družina“ hlavní ozdobou programu při pravidelných setkáváních s malými čtenáři v Zrcadlové kapli pražského Klementina.

Pasování prvňáčků probíhá tradičně před pololetním vysvědčením. Letos zde byla jedna novinka: Děti ze ZŠ v Alešově ulici u nádraží byly pasovány v nové pobočce knihovny v nádražní budově.

Pasování na Rytíře řádu čtenářského

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.