ŠŤASTNÁ ZEMĚ: NÁVŠTĚVY AREÁLU SE NEMUSÍTE OBÁVAT ANI V TROPICKÝCH VEDRECH

0

Stovky návštěvníků denně, především rodiče a prarodiče s dětmi, zavítají do areálu Šťastné země v Radvánovicích u Turnova. Sezona je v plném proudu, v současné době se již na ploše začínají objevovat stavby, které se stanou součástí srpnových slavností slámy, tradičního Slamáku. „Na začátku července jsme otevřeli keltskou vesničku a musím konstatovat, že je o ni opravdu velký zájem. Program tady probíhá každý den, každý den se tu něco děje, každý den mohou děti něco nového objevit,“ uvádí programový manažer areálu Erik Černý. V keltské vesničce si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, obkládat jílem stěny domů, stavět z jílu pec, vytvářet ozdoby z hlíny nebo drátu, mlít mouku na kamenném mlýnku, rýžovat zlato či péct placky v hliněné peci. Keltská vesnička bude v dolní části areálu stát až do konce prázdnin.

V dolní části Šťastné země, v hlubokém údolí se skalami a potokem, je také naučná stezka  – „Prožitkový geopark Český ráj“. Ta je pojata velmi netradičně, děti a dospělé na ní čeká dobrodružství a poznání. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii, příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechod bažinou. „V panujících tropických vedrech stezka poskytuje blahodárný stín a příjemný chládek. Ale i v horní části areálu jsme se na tropické teploty připravili. Je tu mlhoviště, které vás zaručeně osvěží, mezi jednotlivými dřevěnými atrakcemi jsme nainstalovali několik velkoprostorových slunečníků, stín poskytuje i vzrostlá zeleň. V kombinaci s pravidelným doplňováním tekutin, třeba za využití našeho občerstvení, se sem nikdo nemusí bát přijít, i když bude čtyřicet ve stínu,“ uzavřel Erik Černý.

n201307261514_tz_18_013_sz

n201307261514_tz_19_013_sz

n201307261514_tz_20_013_sz

V areálu Šťastné země letos najdete i další novinky, jako jsou vylepšená vodní klouzačka z vyhlídky, nové lanové prvky – propojení několika prolézaček lanovým tunelem a lávkami, aquazorbing, dětské motorové vodní čluny ad. Celkem je na ploše areálu rozeseto víc než sto dřevěných atrakcí. Vyrobené jsou z akátového dřeva, mají charakteristický a nezaměnitelný tvar, který poznáte na první pohled. Rukopis Tomových parků se nezapře. Ve Šťastné zemi najdete dětskou trpasličí vesničku, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, pro rodiče jsou tu lavičky a místa pro odpočinek, je tu odpovídající sociální zázemí a občerstvení. Hitem areálu jsou vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé.

Šťastná země je otevřena od 20. dubna do 29. září denně od 9.00 do 19.00 hodin, o prázdninách až do 20.00 hodin. Více na www.stastnazeme.cz

NEJBLIŽŠÍ AKCE:

* 3. srpna – BORŮVKOBRANÍ. Borůvkové produkty, soutěže, dílny, prodej borůvek. Začátek v 10.00 hodin, soutěže a dílny probíhají po celý den, resp. po celé dva prázdninové měsíce každodenně.

Rámcový přehled dalších akcí:

* 10. srpna – ZAHÁJENÍ SLAMÁKU 2013. Slaměné moderované soutěže pro celou rodinu + řemeslné dílny v keltské vesničce.
* 11. srpna – AKUSTICKÝ KONCERT SKUPINY KRYŠTOF v čele s Richardem Krajčem! Za běžné vstupné ještě navíc koncert skupiny Kryštof? Jedině ve Šťastné zemi!
* 10. – 31. srpna – SLAMÁK 2013. Slaměné hry pro děti + řemeslné dílny v keltské vesničce.
* 7. září – HURÁ DO ŠKOLY. Vyzkoušejte si vaše oblíbené nebo neoblíbené předměty trochu jinak – 100 % vesele.
* 14. září – BRAMBORÁK. Brambory, brambory a zase brambory. Ty vás budou provázet v soutěžích, vyrábění, ale také v uspokojení vašich mlsných jazýčků.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.