ŠKOLA SE ZASE VRÁTILA DO MĚSTA

0

Není to tak dávno, co se turnovská „hotelovka“ pravidelně prezentovala veřejnosti na náměstí, případně v areálu školy ve Zborovské ulici. Návrat k této tradici Turnovští mohli zaznamenat v pátek 14. září, kdy se po celý den konala akce s názvem „Škola městu“.

Snímek ze slavnostního zahájení – ředitelka školy E. Antošová, starosta města T. Hocke a radní pro školství Libereckého kraje Petr Tulpa

Ředitelka školy, Tomáš Krejčíř a Lukáš Bělohradský

„Chtěli jsme veřejnosti představit naší školu v dobrém světle, jako vzdělávací zařízení, které toho může hodně nabídnout. Na náměstí jsme představili jednotlivé studijní obory, které jsou vyučovány v budově ve Zborovské ulici, i učební obory vyučované v objektu u nádraží v Alešově ulici. Také jsme na náměstí vrátili jednu tradiční akci, která tu dříve bývala. Běh číšníků jsme obnovili vloni v areálu ve Zborovské, a protože byl úspěšný, rozhodli jsme se akci uspořádat přímo na náměstí,“ uvedla Eva Antošová, ředitelka Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy.

Jednotlivé vyučované obory zájemcům představili studenti a učitelé školy, byla zde i novinka – atraktivní obor pivovarnictví a sladovnictví bude otevřen v příštím školním roce. Příchozí se mohli seznámit s výukou, velký zájem byl o stánek moderních technologií. Ve stánku kuchařů a číšníků návštěvníci dostali drobné občerstvení. Běhu číšníků, což je závod tříčlenných družstev s pohárem natočeného piva, se zúčastnili nejen studenti školy, ale i žáci turnovských základních škol. Na start se také postavili učitelé „hotelovky“, i základních škol, což bylo pro jejich žáky velmi přitažlivé. V letošním Běhu číšníků zvítězilo družstvo ZŠ ve Skálově ulici.

Škola městu, náměstí Českého ráje

Akci uspořádala škola ve spolupráci s nedávno vzniklým Spolkem absolventů a přátel Obchodní akademie a Hotelové školy. „Snažíme se škole všemožně pomáhat, v plánu máme pořádání několika akcí ročně. Mimo jiné jsme zajistili praxi studentů v prestižních gastronomických provozech v širším regionu, nyní se snažíme o návrat v Turnově velmi prestižního oboru jemný mechanik – optik. Jsem rád, že naši snahu vyslyšel herec a moderátor Tomáš Krejčíř, který je spolu se svojí manželkou také spolumajitelem sítě očních optik v republice. Chce tento obor podporovat, protože nejen v jeho firmě potřebují vzdělané optiky, na trhu práce je jich velký nedostatek,“ uvedl ředitel spolku Lukáš Bělohradský.

Běh číšníků 2018

Na startu byli i učitelé „hotelovky“…

a základních škol…

Jako třetí skončilo družstvo učitelů „hotelovky“

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.