PŘÍJEZD SVATÉHO MARTINA PŘEDZNAMENÁVÁ ADVENT

0

Od roku 2011 pravidelně pořádají příjezd sv. Martina v ZŠ v Alešově ulici u turnovského nádraží. Desítky dětí s rodiči, sourozenci a prarodiči se sejdou nejdříve u školy, kde je pro ně připraveno drobné občerstvení, a potom průvodem s lampiony přejdou na blízký stadion pod střední školou, kam poté na ovál přijede na koni sv. Martin. Součástí akce je také vystoupení školního sboru ZŠ Skálova (Alešova), jsou tu i vánoční postavy v čele s Mikulášem, Barborkami či sv. Josefem s Marií.

„Jen jednou jsme akci museli uspořádat on-line, zájemcům jsme příjezd svatého Martina pouštěli na školním YouTube kanále. Bylo to v roce 2020, kdy vlivem omezení souvisejících s koronavirem nebylo setkávání lidí možné,“ přibližuje ředitel školy Michal Loukota. Jak dodal, akci vnímá především jako poděkování všem, kteří pobočku školy v Alešově ulici podporují, je věnována dětem a rodičům, zapojují se také učitelé školy, kteří ztvárňují adventní postavy, další se starají o občerstvení – sladké pečivo a cukroví například upekli ve školní jídelně. Družinářky pomáhají s koordinací dětí, z nichž mnoho se jich představilo v kostýmech andělů. „Vnímám to jako největší akci této části Turnova, sejdou se desítky až stovky lidí,“ doplnil Loukota, který současně poděkoval za finanční podporu městu Turnov a Kulturnímu centru Turnov za ozvučení a nasvícení areálu. V letošním roce bylo dobrovolné vstupné věnováno Kryštofu Uchytilovi, chlapci, který bojuje se svalovou dystrofií. Více na www.nadejeprokikose.cz.

Příjezd sv. Martina (letos v pátek 10. listopadu) předznamenává adventní čas. V neděli 3. prosince vpodvečer bude na náměstí slavnostně rozsvícen vánoční strom, od pátku 1. do neděle 3. prosince proběhne ADVENT V ULIČCE ŘEMESEL pod radnicí – řemeslné dílny, živá hudba, prodej autorských výrobků. Turnovské Vánoční trhy se konají v pátek 8. a v sobotu 9. prosince, těšit se můžete na tradiční program. Každou neděli se konají adventní koncerty na různých místech města včetně hradu Valdštejna.

Do akce se zapojili žáci školy v Alešově ulici…

Na akci každoročně přicházejí desítky až stovky lidí…

Příjezd sv. Martina

Adventní postavy

Školní pěvecký sbor

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.