PRÁZDNINOVÁ NABÍDKA V TURNOVĚ

0

Chcete vidět, zažít a poznat něco neobvyklého a zajímavého? Na jednotlivé dny v týdnu o prázdninách odbor cestovního ruchu turnovské radnice připravil nějaký program pro místní i návštěvníky regionu:* V PONDĚLÍ, kdy je většina památek a muzeí zavřena, mohou turisté vidět broušení drahých kamenů na ručním brusu v galerii Regionálního turistického informačního centra (RTIC ) na náměstí a od 14.00 hodin můžete navštívit s průvodcem krásné interiéry turnovských kostelů a dozvědět i o historii samotného města.

* V ÚTERÝ si mohou zájemci prohlédnout nejen synagogu, ale také židovský hřbitov a bývalou židovskou čtvrť. Z výkladu průvodce se dozvíte mnoho zajímavého o životě turnovských Židů a jejich kultuře. Sraz pro zájemce je v 10.00 a ve 14.00 hodin v synagoze. Tento den je také možné navštívit firmu JW Glass na Vesecku a podívat se, jak se ručně dělají třpytivé skleněné lustry.

* STŘEDA je ve znamení drahých kamenů a mystiky. Svou dílnu v Chutnovce u Turnova zájemcům otevře pan Janků, který se zabývá výrobou šperků s granáty a vltavíny (můžete sem přijít i v sobotu). Nádherné šperky jsou k vidění také v Klenotnici Muzea Českého ráje, kde se vždy ve středu koná komentovaná prohlídka. Večer vyvrcholí program akcí s názvem Magický Turnov. Turisté se společně s průvodcem vydají na tajemnou noční prohlídku centra města, galerie Granát a turnovské synagogy. Krásnou atmosféru prohlídky umocňuje svit svící a zajímavý výklad zaměřený na magii a tajemno. Sraz je v 19.30 hodin před RTIC.

 

* Ve ČTVRTEK mohou návštěvníci opět obdivovat brusičské umění paní Hakenové v galerii informačního centra.

 

* NEDĚLE je vyhrazena zejména milovníkům historie, pro které bude zpřístupněn kostel sv. Jana Křtitele v Nudvojovicích, který patří k nejstarším stavbám v regionu. Pro děti jsou připravena divadelní představení loutkářů v prostorách zámku Hrubý Rohozec.

 

Více najdete na www.infocentrum-turnov.cz nebo www.cesky-raj.info. Zajímavou prázdninovou nabídku připravilo i Sdružení český ráj na území celého regionu. Více ZDE.

 

Eliška Gruberová, vedoucí odboru cestovního ruchu MěÚ Turnov

e.gruberova@info.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.