V CENTRU PRO RODINU NÁRUČ OTEVŘOU TÉMA OČKOVÁNÍ

0

V úterý 13. listopadu v 16.30 hodin se v Centru pro rodinu Náruč uskuteční beseda DÍTĚ A OČKOVÁNÍ. O své poznatky a zkušenosti se podělí Martina Suchánková ze spolku „Rozalio – Rodiče za lepší informovanost v očkování“. Beseda se bude týkat zejména povinného očkovacího kalendáře, informacích o jednotlivých vakcínách, individuálního plánu, minimalizace rizik při očkování, přínosu i rizik, které vakcíny představují, komunikace s lékaři a v neposlední řadě i právních aspektů odkladu, rozložení či odmítnutí očkování.

Očkování je široká problematika, na kterou existuje množství velmi protichůdných názorů. V Centru pro rodinu Náruč je téma očkování častým tématem rozhovorů a debat maminek malých dětí. Rodiče mají k očkování svých dětí různé přístupy. Je však patrné, že jim chybí objektivní informace, o které by se mohli při svém rozhodování opřít.

„V Náruči nejsme rozhodně proti očkování, vidíme však, že se dnešní rodiče chtějí o očkování dozvědět více a proto jsme se obrátili na organizaci, která se tímto tématem zabývá dlouhodobě a intenzivně, a může zprostředkovat komplexní pohled na celou problematiku,“ říká Michaela Uchytilová programová koordinátorka CPR Náruč.

V rámci besedy budou zodpovězeny například tyto otázky:
Lze očkovat bezpečně?
Mohu použít libovolnou vakcínu?
Co je individuální očkovací plán?
Smím odložit očkování, do kdy?
Co vím o nemocech, proti kterým se očkuje?
Co je nutné vědět PŘED očkováním?
Jak poznám nežádoucí účinky? Lze je eliminovat a lze odstranit následky?
Jak komunikovat s lékařem?

Beseda je určena pro všechny rodiče, kteří o očkování svých dětí přemýšlí, chtějí více informací, kladou si otázku, jestli může být očkování pro dítě rizikové a jak rizikům předejít a zvažují jak, čím, kdy nebo zda vůbec nechat své děti očkovat.
Na akci je třeba přihlásit se prostřednictvím: naruc.webooker.cz, nebo telefonicky na tel. 775 964 312.

Centrum pro rodinu Náruč, z.ú., Skálova 540, Turnov, www.naruc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.