NOVÝ WEB A MOBILNÍ APLIKACE PŘEDSTAVÍ ČESKO JAKO FILMOVÝ RÁJ. A ČESKÝ RÁJ V NICH MÁ NEZASTUPITELNÉ MÍSTO!

0

Více než 40 míst čítá filmová mapa Českého ráje. Od 50. let minulého století zde vznikla více než stovka filmů. Že je tento region filmařům zaslíbený, přijeli do Českého ráje v úterý 26. května potvrdit zástupci České centrály cestovního ruchu – CzechTourism (dále jen „CzechTourism“). Sdružení Český ráj při této příležitosti uspořádalo presstrip pro novináře, pracovníky informačních center, zástupce obcí a krajů. Speciálně vypraveným autobusem a pěšky jich putovalo víc než dvacet. Postupně navštívili zámek Sychrov, prošli se Hruboskalským skalním městem od Kopicova statku na zámek Hrubá Skála, podívali se do Krčkovic, k Věžickému rybníku, do Vesce a na hrad Kost. „Účastníkům jsme chtěli ukázat ty nejzajímavější lokality, kde se filmy a pohádky natáčely. Sdružení Český ráj má na toto téma zpracovanou studii, která všechna místa podrobně mapuje. Na internetových stránkách www.ceskyrajdetem.cz zájemci najdou i výlety a další informace k tomuto tématu,“ uvedla Pavla Bičíková, spolupracovnice Sdružení Český ráj.

n201505290958_tz_17_015_pressProjekt CzechTourism, který si klade za cíl vzbudit u diváků a potenciálních turistů zájem vydat se na jednotlivá místa, kde filmy či pohádky vznikaly, představil hlavní projektový manažer Jiří Dužár. „Práce na projektu začaly v roce 2013. Nyní jsme ve fázi finálních příprav. Vše má být spuštěno letos 8. června. Zájemci si do svých mobilních telefonů zdarma stáhnou speciální aplikaci Czech Film Trips pro chytré telefony s operačními systémy iOS a Android. V terénu se potom budou moci na místě, kde se pohádka či film natáčely, podívat na úryvek z filmu a seznámit se s dalšími podrobnostmi o filmu i konkrétní lokalitě. A v neposlední řadě porovnat, jak si filmaři ve svých filmech poradili s reáliemi daného místa.“

Vybrána byla zhruba padesátka českých a zahraničních filmů – od pohádek přes komedie až po válečná dramata. Za všechny můžeme jmenovat například  temného Spalovače mrtvol , kultovní Pelíšky či Samotáře nebo pohádky Pyšná princezna a Tři oříšky pro popelku. Projekt bude na internetu k dispozici na stránkách zemefilmu.cz.
Český ráj bude prezentován v rámci kampaně produktu na pozadí rodinného filmu Jak dostat tatínka do polepšovny, který je už sám o sobě reklamou na výlet do tohoto regionu. Z dalších filmů natočených v Českém ráji se představí Jára Cimrman ležící spící, S čerty nejsou žerty, Zlatovláska, Tajemství hradu v Karpatech, O princezně Jasněnce a létajícím ševci a zahraniční film Kletba bratří Grimmů.

„V Česku se jedná o ojedinělý projekt, který v této podobě zatím nebyl realizován. Kromě zájmu o filmovou turistiku si od něho slibujeme, že bude pobídkou i pro zahraniční filmové štáby, aby se o Českou republiku, jako ráj filmařů, zajímaly,“ doplnil Jiří Dužár.

201505290958_tz_18_015_press

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.