NÁVŠTĚVNICKÁ SEZONA 2012. JAKÁ BYLA?

0

Od června do září navštívilo Regionální turistické informační centrum (RTIC) v Turnově 22 164 návštěvníků, což je o 7 % více než v roce 2011 a 9 % více než v roce 2010. Z toho byly necelé dvě tisícovky cizinců. Jejich počet má v posledních letech klesající tendenci. První tři příčky zaujímají Němci, Poláci a Holanďané. V letošním roce byl zaznamenán nárůst turistů z Francie a Ruska. V letošním roce navštívili RTIC také turisté z Číny, Brazílie, Indie a vzrostl počet turistů z Izraele. Přestože dochází k nárůstu návštěvníků, klesají tržby. Oproti loňskému roku klesly tržby na přepážce o 12 %.

Na prázdninové měsíce byla pro návštěvníky Turnova a regionu připravena odborem cestovního ruchu ve spolupráci s dalšími subjekty letní prázdninová nabídka. Každý den v týdnu nabídl zajímavý program.
V pondělí se jednalo o návštěvy turnovských kostelů, kterých se zúčastnilo celkem 59 zájemců. Úterní prohlídky židovského hřbitova využilo 43 a středečního večerního programu pod názvem Magický Turnov 135 zájemců. Pozvání k návštěvě JW Glass přijalo 46 osob a kostelík v Nudvojovicích navštívilo o nedělích 38 lidí.

Návštěvníky zaujaly i komentované prohlídky klenotnice v Muzeu Českého ráje a ukázky broušení drahých kamenů v Galerii u Zlatého beránka. Nedělní pohádky na Hrubém Rohozci zhlédlo 1457 malých i velkých diváků a 806 návštěvníků vidělo pohádku v parním vláčku. Nově byla do programu zařazena čtvrteční prohlídka Valdštejna s rytířem Šofem, které se odhadem zúčastnilo více než 500 lidí.

Letní prázdninová nabídka v Turnově byla zařazena i do celkové prázdninové nabídky, kterou pro návštěvníky regionu připravuje ve spolupráci s turistickými cíli Sdružení Český ráj. Více na www.cesky-raj.info 

Eliška Gruberová, vedoucí odboru cestovního ruchu, MěÚ Turnov, e.gruberova@info.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.