DOBROVOLNÍCI NA SZŠ TURNOV

0

Střední zdravotnická škola v Turnově má také domov mládeže. V něm žáci nejen bydlí, ale konají se tam i zajímavé akce. Jednou z nich je spolupráce s Domovem důchodců Pohoda v oblasti dobrovolnictví. Celkem 13 dívek a chlapců navštěvuje na základě uzavřené smlouvy se Zdravotně sociálními službami Turnov pravidelně Domov důchodců. Začleňují se do každodenního života seniorů a nabízejí část svého volného odpoledne klientům. Samozřejmě bez nároku na finanční odměnu.

Jak tráví mladí a senioři spolu čas? Vyslechnou se navzájem, popovídají si, mladí jim předčítají, doprovázejí je na vycházky, pomáhají s organizováním a pořádáním akcí pro seniory nebo s jednoduchou administrativní činností. Sdílením společného času dochází k mezigeneračnímu sblížení žáků a seniorů a to je největší přidanou hodnotou pro obě strany.

Dobrovolníci ze SZŠ v Turnově získávají zkušenosti, zlepšují komunikační dovednosti, učí se otevřenosti a spolehlivosti. Pedagogičtí pracovníci školy z nich mají radost a podporují je i pracovníci Pohody.

Krajský úřad Libereckého kraje, pod záštitou Aleny Losové, členky rady kraje, pověřené řízením resortu školství, mládeže a zaměstnanosti vyhlásil 2. ročník soutěže Dobrá půlka v rámci projektu SLAĎ. Střední zdravotnická škola, Turnov, 28. října 1390, příspěvková organizace byla oceněna jako příklad dobré praxe při uplatňování rovných příležitostí ve veřejné správě, za vedení žáků a žákyň k dobrovolnictví a užívání genderově citlivého jazyka. Ocenění si velmi vážíme!

Mgr. Lenka Nováková, ředitelka školy, info@szsturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.