SPORTMIX: FLORBAL, CHŮZE, VOLEJBAL. A DŮLEŽITÁ ZPRÁVA PRO FOTBAL V PŘEPEŘÍCH

0

Bez ohledu na odvětví jsou nyní všichni sportovci takříkajíc u ledu, nicméně pár sportovních výsledků ještě před covid pauzou přinášíme. Velmi aktivní byli hráči všech kategorií florbalu a volejbalu. Cenné reprezentační zkušenosti sbírala v lázeňském městečku velmi úspěšná chodkyně Eliška Martínková. V Přepeřích si oddechli funkcionáři tamního FK, který v současnosti válí Českou fotbalovou ligu.

ATLETIKA

* CHŮZE, mistrovství České republiky. Jedna z posledních letošních velkých akcí se uskutečnila v sobotu 10. října v Poděbradech, kde se konalo mezinárodní utkání tříčlenných týmů v chůzi na 20 km, jehož součástí bylo i MČR.
Jednou ze tří žen v reprezentačním dresu byla juniorka Eliška Martínková, která se na tuto trať vydala poprvé v životě. Eliška se po boku dlouholeté české jedničky Anežky Drahotové a bývalé běžkyně Terezy Ďurdiakové, která dříve běhala maratóny, postavila na start již 88. ročníku Poděbrady Walking. V závodě se střetla se světovými závodnicemi, které mají na svém kontu účasti na olympijských hrách, mistrovstvích světa a dalších velkých akcí.
V rámci mezinárodního utkání došla na skvělém 14. místě v čase 1:42:39. To, že byl letos závod velice kvalitní, dokazují i časy prvních tří závodnic, které splnily ostré limity pro účast na OH v Tokiu 2021. Čas Elišky je pak 11. časem dlouhodobých tabulek v České republice!
V rámci tohoto závodu se rozdělovaly i mistrovské medaile. Zde získala bronzovou medaili za skvěle jdoucími reprezentačními kolegyněmi Terezou a Anežkou. Eliška přepisovala tabulky i v rámci MČR, kde její čas je v TOP10! „Byla to pro mě opravdu skvělá zkušenost. Vlastně letos i jediný tak velký závod, takže jsem moc vděčná, že jsem na něm mohla startovat. Bylo skvělé být tam s našimi už staršími reprezentanty. Moje první dvacítka jako taková se mi potom šla překvapivě dobře, rychle utíkala, ale bylo tam hodně rezerv, takže věřím, že příště bude o dost rychlejší,“ ohlédla se zpátky úspěšná chodkyně.
Kladné hodnocení padlo i z úst její trenérky Kateřiny Čermákové, která hodnotila jak letošní sezonu, tak i právě závod v Poděbradech. „Letošní sezona byla pro všechny závodníky a trenéry neobvyklá a pro chodce také velmi dlouhá. Během ní Eliška předvedla spoustu skvělých výkonů na distancích pět a deset kilometrů. Cíle, které jsme si letos stanovily, splnila již v samém začátku sezony. Poděbrady jsme braly především jako zkušenost a ukazatel techniky, na které jsme během sezony nepřetržitě pracovaly. Eliška rozešla závod rychleji, než bylo plánováno. Svižných prvních 5 kilometrů se podepsalo na výsledném čase. Čas 1:42:39 je solidní, ale pravdou je, že jsme obě dvě měly v hlavě výkon o něco lepší. Při své premiéře na MČR seniorské kategorie se Elišce podařilo obsadit 3. místo, což je uspokojivý výsledek. Uspokojivější ale je, že za přítomnosti mezinárodních rozhodčích Eliška dokončila závod čistě a získala nové zkušenosti a motivaci do budoucna.“
V rámci MČR startovala také další juniorka Jana Zikmundová. Také ona si vyzkoušela tuto trať poprvé v životě a s časem musí být velice spokojená, když 20 okruhů prošla za 1:45,21, což ji řadí na 15. místo v dlouhodobých tabulkách MČR. V mistrovském závodě pak obsadila skvělé 4. místo. Na kratší distanci 5 km chůze se představil dorostenec Roman Hanyk, který zde zvítězil v čase 24:09 a ovládl tak závod v rámci PERMIT MÍTINK.
Filip Horký, AC Turnov
Tomáš Krištof, vedoucí trenér AC Turnov, kristof.tomas93@gmail.com

FLORBAL

* FLORBAL, Národní liga, muži: TJ Turnov – Butchis 5:6 (1:3, 1:1, 3:2). Branky 11. M. Hejduk, 34. Sekyra, 47., 49. a 58. E. Hejduk, rozhodčí D. a Michal Bezuchovi, vyloučení 1:2, využití 0:1, zásahy brankářů 20:17.
Před zápasem 5. kola florbalové NL již bylo jasné, že minimálně na příští dva týdny to bude utkání poslední. Florbalisté Turnova před prázdnými tribunami přivítali favorita soutěže z hlavního města. Hosté byli úspěšní v proměňování brejkových situací, a tak po většinu zápasu drželi vedení. Turnov byl možná dokonce o něco aktivnější, ale sužovala jej kvalita zakončení. Až v posledním dějství se domácí konečně na Pražany dotáhli, když svůj hattrick dovršil nadějný junior Emil Hejduk. Naneštěstí necelou minutu před koncem základní hrací doby skórovali hosté a získané vedení již nepustili. Turnovský florbalový A-tým se tak před další nucenou pauzou loučí s ligou s „pouhými“ šesti body z pěti odehraných klání.

* FLORBAL, 1. liga, ženy: FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – TJ Turnov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0). Branky 10. Vlková, 28. Kyselová, rozhodčí Štrunc a Mošna, vyloučení 0:2, využití, 0:0, zásahy brankářek 11:20.
Netradičně pozdní začátek pátečního utkání ovlivnil první minuty zápasu, které byly v pomalém tempu z obou stran. V 10. minutě se štěstím dorazila balónek za záda domácí gólmanky Kristýna Vlková, a rozhodla první třetinu. Hned v úvodu té druhé domácí vyrovnaly a následně ještě získaly možnost přesilové hry, kterou ovšem nedokázaly využít. Naopak ve 28. minutě se prosadila přesnou střelou Kyselová po nahrávce Vacíkové. Soupeřky za necelé dvě minuty opět srovnaly. Ve 48. minutě se nechytatelnou střelou poprvé v zápase ujaly vedení hráčky Plzně, které poté hrály více na balónku a velmi často se dostávaly do přečíslení. Po jednom z nich bylo nařízeno pro domácí trestné střílení, které vychytala naše gólmanka. Následně si plzeňské hráčky zahrály i přesilovou hru, kterou Turnovanky zvládly také ubránit. Těm v závěru nepomohla ani hra v šesti. Téměř bezchybný výkon gólmanky Denisy Plačkové tak přišel vniveč. „Bylo to brankově vyrovnané utkání. Herní výpadek ve druhé třetině znamenal, že na body nedosáhneme,“ povzdechl si trenér Radim Kolomazník

* TJ Sokol Královské Vinohrady – TJ Turnov 9:5 (2:1, 6:2, 1:). Branky 7. a 34. Brabcová, 40. Štěpánková, 51. Bittnerová, 60. Vlková, rozhodčí Lipan a Mašín, vyloučení 0:0, využití 0:0.
V posledním zápase před covidovou stopkou se první třetina pro naše ženy nevyvíjela dobře, i přesto se jim podařilo vstřelit první gól. Další dva góly už však vsítil pouze soupeř. Ač ve druhé třetině turnovské ženy dávají dva míčky za záda gólmanky, domácí měly lepší střelecký den a povedlo se jim nasázet šest branek! Třetí třetina se odehrávala více v režii Turnovanek, ale dílčí vítězství 2:1, už na prohře nic nezměnilo.

* FLORBAL, 2. liga, junioři: FLORBAL JABLONEC – TJ Turnov 1:6 a TJ Turnov – FBC Liberec B 8:2.
První letošní turnaj proběhl v nedalekém Tanvaldu. Premiéru v juniorské kategorii si zde odbyl jeden z nejpoctivějších turnovských dříčů, Daniel Fric. Kluci v obou utkáních dominovali a měli jednoznačně více ze hry. Nakonec zakončili turnaj s výborným skóre 14:3. Velkým pozitivem je také rovnoměrné rozdělení kanadských bodů mezi obě formace, i jednotlivé hráče.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, TJ Zikuda Turnov, juniorky a žákyně: Hodně hektický byl přelom září a října pro turnovský volejbal, který slavil 70 let svého trvání. V rámci oslav mj. sehrály turnovské juniorky další mistrovské dvojutkání KP2 žen. Soupeřkám z Malé Skály podlehly 0:2 na zápasy. První skončil 1:3 (-20, 18, -23, -19) a druhý pak dokonce 0:3 (-18, -20, -16).
* Přebor žactva. V hale TSC v Turnově II pak byl zahájen okresní přebor žactva, kterého se budou účastnit také turnovské žákyně. Ty nejprve podlehly svým vrstevnicím z Jenišovic 0:2 (-11, -15), a poté stejným výsledkem i Lomnici 0:2 (-23, -24). Alespoň malou náplastí byla jediná víkendová výhra nad Železným Brodem 2:0 (16, 7).

* VOLEJBAL, TJ Zikuda Turnov, muži: V sobotu 3. října zahájili turnovští muži svou mistrovskou sezonu ve 2. lize. K úvodnímu dvojutkání zajeli na palubovku Dvora Králové, kde obě družstva dokázala jednou zvítězit.
– VK Dvůr Králové nad Labem – TJ Zikuda Turnov 2:3 (16, -23, -23, 26, -13).
– VK Dvůr Králové nad Labem – TJ Zikuda Turnov 3:0 (20, 18, 18).

* VOLEJBAL, TJ Zikuda Turnov, mladší žákyně: V neděli 4. října dosáhly pěkného výsledku naše mladší žákyně. Ty pod vedením trenéra Jirky Šulce dokázaly jasně zvítězit v úvodním turnaji KP mladších žákyň, který se konal ve Varnsdorfu. Nejprve porazily Jiskru Nový Bor 2:0 (9, 21), poté také domácí Slovan Varnsdorf 2:0 (17, 25) a nakonec i VK Dukla Liberec 2:0 (15, 18).

V tuto chvíli byly zatím na dva týdny pozastaveny veškeré volejbalové soutěže. Juniorky neodehrály z karanténních důvodů svá utkání KP2 žen proti Mnichovu Hradišti a Varnsdorfu. Utkání budou sehrána později v náhradním termínu. Turnovští muži odložili ze zdravotních důvodů svá domácí utkání proti Proseku. Utkání budou, doufejme, sehrána 7. listopadu. Kvůli šířící se nemoci C-19 bylo zrušeno i kolo KP starších žákyň, které se mělo hrát v neděli 11. října.
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

FOTBAL

* FK PŘEPEŘE: Doručením do rukou představitelů dotčených orgánů, a především nejvyššího představitele FK Přepeře Michala Kupky, vešel v platnost tolik očekávaný dokument, a to kolaudační souhlas, který je dokladem o povoleném účelu stavby Fotbalové hřiště se zázemím, Přepeře.
K tomu vedle hrací plochy a provozní budovy patří také zpevněné plochy a parkoviště pro osobní automobily. Třetiligový FK Přepeře, z. s., zastupovaný projektantem Ing. Vratislavem Salabou, podal 22. září 2020 jako „stavebník“ žádost o kolaudační souhlas. Stavební úřad proto v pátek 9. října t. r. provedl závěrečnou kontrolní prohlídku stavby. „Nezjistili jsme závady bránící jejímu bezpečnému užívání ani rozpor se závaznými stanovisky dotčených orgánů k užívání stavby. Zároveň jsme shledali, že skutečné provedení stavby a její užívání nebude ohrožovat život a veřejné zdraví, život a zdraví zvířat, bezpečnost anebo životní prostředí,“ uvedli ve svém zdůvodnění úředníci stavebního úřadu, který na základě toho vydal kolaudační souhlas s užíváním stavby.
Zdá se, že peripetie, které stavbu nové RTW Arény provázely a zdržovaly, jsou konečně u konce a Přepeřští si v klidu mohou užívat svého fotbalového života. „Spadl mně obrovský kámen ze srdce a číslice popisného čísla 358 jsou teď pro mě a náš klub velice důležité,“ prohlásil v bezprostřední reakci prezident venkovského velkoklubu FKP Michal Kupka. Prvním velkým soupeřem Přepeř bude snad v dohledné době Viktoria Plzeň, která má na zkolaudovaný stadion dorazit v rámci českého MOL Cupu.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.