SMUTNÉ PLAKÁTOVACÍ PLOCHY OŽIJÍ

0

Také jste si jistě všimli plakátovacích ploch v Turnově. Některé plakáty zvou ještě na loňské letní akce. Z podzimu, kdy došlo k uzavření koncertních sálů, divadel a muzeí, už jich mnoho není.

V následujících týdnech se turnovské výlepové plochy technických služeb stanou opět trochu zajímavějšími. I přesto, že vás plakáty na nich umístěné nebudou zvát na kulturní akce, připomenou vám důležité věci a snad vám i zpříjemní den.

„Pohled na výlepové plochy je v posledních měsících vyloženě smutný. A přitom jsou i v této době sdělení, která je třeba zveřejňovat! Rozhodli jsme se proto v následujících týdnech postupně veřejnosti předat osm důležitých zpráv v podobě básní. Jsou to básně o naději, o lásce, o přírodě, tedy o spoustě krásy, která je stále kolem nás a na niž bychom rozhodně neměli zapomínat. Doufáme a věříme, že všechny kolemjdoucí potěší,“ představuje projekt David Pešek, jednatel Kulturního centra Turnov, který básně vybíral.

Těšte se na básně českých autorů, mezi nimiž samozřejmě nebudou chybět Jaroslav Seifert, Fráňa Šrámek nebo Václav Havel. Již nyní si můžete přečíst první dvě vylepené básně od Jiřího Wolkera a Stanislava Dvorského. Ať se líbí.
(Zdroj: KCT)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.