REAKCE NA FÁMY A DOHADY JAK MÁ BÝT!

0

Po Turnově lze v souvislosti s nadcházejícími Vánočními trhy (13. – 15. prosince) zaslechnout několik „zaručených“ fám a šumů. Prý se bouří majitelé obchodů ve Skálově ulici, prý SuperStar Jaro Smejkal chce pro město hrát zadarmo a radnice chce vybírat vstupné. Prý do budoucna mají být Vánoční trhy zpoplatněny. Nejlepší reakcí na tyto zvěsti je rychle a na rovinu zveřejnit pravdivé informace. A to se díky mluvčímu města Radku Drašnarovi také stalo:

Za několik dnů se v Turnově uskuteční tradiční vánoční trhy. V souvislosti s nimi se vyrojila celá řada polopravd a mýtů, které je třeba vyvrátit a vše uvést na pravou míru.

Mezi lidmi se například proslýchá:

* Majitelé obchodů ve Skálově ulici se bouří, protože stánky prodejců mají být natěsnány tak na sebe, že nebude možný normální přístup do obchodů.
„Po pravé straně Skálovy ulice budou stánky stát v parkovacích zálivech od bývalého sídla městské policie po budovu městského úřadu č. 72, kde sídlí například odbor dopravní. Na druhé straně ulice začne řada stánků na vozovce před bývalou restaurací naproti muzeu. Oba chodníky tak budou volné, normálně průchodné a přístup do obchodů nebude omezen. Asi patnáct stánků bude umístěno také ve dvoře muzea,“ informovala vedoucí živnostenského úřadu Hana Lustigová.

* Účastník soutěž SuperStar Jaro Smejkal bude vystupovat zadarmo. Bude to jeho gesto městu, ale město chce na jeho koncert vybírat vstupné.
 „Na veškerý kulturní program vánočních trhů, který se uskuteční na pódiu ve Skálově ulici nebo v prostorách muzea a zahrnuje i vystoupení Jara Smejkala, je vstup zdarma a žádné vstupné se vybírat nebude. Pouze na nedělní adventní koncert v kostele sv. Mikuláše je vstupné 70 Kč. Se zpěvákem je uzavřena standardní smlouva a dohodnuta výše honoráře, který mu bude na místě vyplacen z prostředků města. Stejně jako ostatním účinkujícím a souborům,“ sdělila Daniela Weissová z Kulturního Centra Turnov, které kulturní program dramaturgicky připravilo a zajistilo.

* Přesun trhů do Skálovy ulice je proto, že od příštího roku chce radnice vstupy osadit pokladnami a vybírat vstupné jako na jarních Staročeských trzích.
„O vybírání vstupu do prostoru konání trhů se v žádném případě neuvažuje. Přesunout částečně trhy z náměstí chceme jen a jen kvůli dopravě. Jsme vedeni snahou celou akci zklidnit a dodat jí náležitou vánoční atmosféru. A za ni přece nebudou lidé platit,“ vyjádřil se starosta města Tomáš Hocke.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.