„ŠPERK ROKU“ JE OPĚT Z TURNOVSKÉ ŠPERKÁRNY

0

Uplynul rok a na výstavišti Expo Praha Holešovice v rámci výstavního veletrhu Hodiny a klenoty 2010 proběhl již devátý ročník soutěže Šperk roku 2010. Soutěž pořádá již tradičně Sdružení klenotníků a hodinářů ČR jako doprovodný program veletrhu, účastní se jí jak studenti středních uměleckoprůmyslových škol, tak profesionálové z praxe. Letošní ročník soutěže byl již devátý v řadě, proběhl od 30. září do 2. října a byl opět téměř výhradně v režii mladých šperkařů ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově.

Z více jak 40 prací účastníků studentských kategorií bylo oceněno šest a z toho čtyři ceny putovaly do Turnova.

V kategorii Studentský šperk ART se na 1. místě umístila Lucie Waldmanová se stříbrným náramkem zdobeným onyxem, 3. místo obsadil Filip Kinský se stříbrnou soupravou v kombinaci se sklem. V kategorii Studentský šperk – COMMERCIAL zvítězila Lada Vodičková se souborem šperků ve stříbře s kubickým zirkonem, vyrobených 3D technologií, 2. místo obsadil Martin Novotný se soupravou stříbrných šperků s kubickým zirkonem, vyrobenou  juwelovou technikou.

 

Letošní školní rok začal pro turnovskou „špekárnu“ velice dobře nejen díky soutěži Šperk roku, ale také získáním celé řady dalších ocenění. V týdnu od 18. do 26. září proběhlo ve škole mezinárodní Sympozium 2010 středních uměleckoprůmyslových škol, kde naše žákyně Veronika Svobodová obsadila první místo v dílně rytí kovů na SUPŠ a VOŠ v Jablonci nad Nisou, navíc naši kováři vyráběli hlavní ceny pro toto sympozium a rytci kovů vyrobili pro všechny účastníky sympozia odznaky.

 

Také na setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýně na sklonku prázdnin získala naše škola celou řadu ocenění. A snad největší radost mají naši kováři z ocenění z Gothy. Gotha je německé město, kde se na starobylém náměstí setkávají umělečtí kováři, podobně jako je tomu u nás na hradě Helfštýně. Letos na konci září zde předvedlo svou práci sedm kovářů od nás a v konkurenci 33 uměleckých děl zvítězila práce Nikoly Mojsla a Pavla Merkla s názvem Magier.

 

Je logické, že na úspěchy turnovské školy jsme náležitě hrdí, naši žáci nám dělají od začátku školního roku velikou radost a my doufáme, že to ocení i veřejnost.

 

Jana Rulcová,

ředitelka SUPŠ a VOŠ Turnov

rulcovaj@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.