PUTOVÁNÍ NA VALDŠTEJN

0

V sobotu 22. května pořádá Sdružení Český ráj ve spolupráci s městem Jičín a dalšími partnery I. ročník hvězdicového pochodu s názvem „Putování na Valdštejn“. Cílem je připomenout uplynulé výročí rodu Valdštejnů, osobnost Albrechta z Valdštejna a upozornit návštěvníky regionu na existenci motivační hry. Místa startu pochodu: Jičín, Rovensko pod Troskami (turistická trasa 13 km) – start v 9.00 hodin z náměstí, Sobotka, Turnov (turistická trasa 5 km) – start v 10.00 hodin z náměstí Českého ráje nebo od zastávky ČD Turnov – město. Na startu v jednotlivých městech obdrží každý účastník pochodu propozici s podrobnými detaily této akce.

Účastníci pochodu a návštěvníci hradu Valdštejn obdrží v tento den pamětní glejt, který bude sloužit zároveň jako poukaz na zlevněné vstupné do hradu. V přijímacím sále na hradě Valdštejn přivítá zájemce z řad návštěvníků hradu sám vévoda Albrecht z Valdštejna s kněžnou a svým sekretářem a každému pak předá pamětní minci.

Během programu na Valdštejně bude slavnostně představena nová výroční turistická známka Valdštejnské slavnosti v Jičíně a stolní desková hra „Cesta ke slávě“, obojí vydané u příležitosti Valdštejnských slavností v Jičíně.

 

Doba trvání akce je od počátku startu až do zavírací doby hradu, což je do 17.30 hod., vévoda však bude přítomen na hradě od 11.00 hod. do 16.00 hodin.

Další informace také ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.