SPORT MIX: ATLETIKA, TURNOVSKÝ HOKEJISTA ODLÉTÁ DO KANADY, PŘEPEŘE POKRAČUJÍ V POHÁRU

0

Do sportovního přehledu za uplynulý týden se nám vešla informace o úspěchu mladých turnovských atletů, turnovský hokej může těšit, že si jednoho ze zdejších mladých hráčů všimli v Kanadě. Přepeřští fotbalisté pokračují v pohárovém tažení…

ATLETIKA

ÚSPĚŠNÝ VÍKEND TURNOVSKÝCH ATLETŮ NA MČR A MEZISTÁTNÍM UTKÁNÍ
Turnovští atleti mají za sebou nabitý a úspěšný víkend. V sobotu 14. srpna se uskutečnilo mezistátní utkání dorostenecké kategorie v Brně. Druhý víkendový den proběhlo MČR v horském běhu a po celý víkend se mladí vícebojaři z mladšího a staršího žactva utkali o mistrovské medaile v Plzni. Atleti AC Turnov získali z těchto závodů stříbro z mezistátního utkání a zlato se stříbrem z MČR ve vícebojích.
Na mezistátní utkání byli z turnovských závodníků nominováni Jakub Šafář ve skoku o tyči a Roman Hanyk v chůzi. Oba atleti v reprezentačním dresu se utkali se soupeři ze Slovenska, Maďarska a Polska. Lépe se dařilo Kubovi Šafářovi, který ve skoku o tyči obsadil druhou příčku za výkon 447 cm a pomohl tak cennými body českému družstvu. Roman se v mezinárodní konkurenci představil v závodě na 5000 m chůze, kde skončil na 6. místě v čase 25:40,26 min. Celkově se Česká republika umístila na druhém místě.
Z MČR ve vícebojích v Plzni měl AC Turnov trojnásobné zastoupení ve starším žákovi Benjamínu Vaníčkovi a mladším žákyním Anetě a Tereze Markovým. Ben Vaníček absolvoval devítiboj ve dvou dnech, kde si především bodovým přísunem ve skoku o tyči a skoku vysokém řekl o boj o zlato, které mu nakonec uteklo o pouhé dva body, a bral v konečném pořadí druhé místo za posbíraných 5323 bodů. Mladší žákyně Aneta s Terkou měli svůj pětiboj na programu v neděli. Od první disciplíny díky velkému osobáku na překážkách se do čela dostala Aneta, která svůj náskok již udržela a za součet 3209 bodů se stala mistryní ČR mez mladšími žákyněmi v pětiboji. Terka do pětiboje vstoupila také osobními rekordy a držela se v přední polovině startovního pole, až poslední disciplína, která je jinak její silnou stránkou, se jí výkonnostně i kvůli zdravotnímu problému nepovedla a v konečném pořadí se umístila na skvělém 8. místě v republice za součet 2890 bodů.
Do Jánských Lázní se na MČR v dlouhém horském běhu vydal běžec Radim Berka. Závodní trasa byla naplánovaná kolem Černé hory o délce 22 km s převýšením 1050 m. Ve velice kvalitně obsazeném závodě vybojoval Radim 12. příčku, když zvládl absolvovat trať v čase 1:49:15 hodin.
Tomáš Krištof, vedoucí trenér AC Turnov, kristof.tomas93@gmail.com

HOKEJ

DALŠÍ TURNOVÁK ODCHÁZÍ HRÁT DO KANADY!
* LEDNÍ HOKEJ / Na konci letošního června proběhl draft prestižní kanadské juniorské soutěže QMJHL (Québec Major Junior Hockey League), v jehož prvním kole byl týmem Rouyn-Noranda Huskies draftován Turnovák Jakub Hujer, mladší bratr Martina Hujera, který válí v dresu HC Turnov 1931. „Kuba s hokejem začínal v Jablonci, odkud se přesunul do libereckých Bílých Tygrů. Na soupisce HC Benátky v loňské sezoně zkusil hokej dospělých a svým gólem v utkání s HC RT Torax Poruba se v šestnácti letech stal nejmladším střelcem tehdejšího ročníku Chance ligy. Od patnácti let je Jakub Hujer pravidelně na soupiskách českých mládežnických reprezentací,“ přiblížil pro klubový web člen výboru HCT Pavel Mlejnek a dodal. „Velkého fandu Toronta, mezi jehož hokejové vzory patří Auston Matthews, Martin Nečas a pochopitelně i jeho starší brácha Martin, čeká obrovská zkušenost s mezinárodním hokejem.“ Bude si muset zvykat na bydlení v kanadské rodině spojené s jazykovými úskalími frankofonního Quebecu, cestování na velké vzdálenosti, a také téměř roční odloučení od svých přátel a blízkých. Před odletem do Kanady, který je plánován na půli srpna, se Jakub s reprezentací U18 zúčastnil mezinárodního turnaje Hlinka Gretzky Cup v Břeclavi.

FOTBAL

PŘEPEŘE JDOU DÁL V POHÁRU
* FOTBAL / MOL Cup: V 1. kole zajížděly Přepeře do dalekého Letohradu, aby v pohárovém duelu jednoznačně potvrdily svou roli favorita.
* FK Letohrad – FK Přepeře 0:4 (0:1). Branky 36. Martan, 57. Prokopec, 81. Nesvadba(pk), 90. Bulíř. Rozhodčí Ježek, ŽK 1:0, diváků 100. Sestava: Čamrda – Tvaroha, Kventsar, Nesvadba, Knejzlík – Janošík (81. Bulíř), Novotný –Martan (46. Jarosz), Novák (46. Pavlata), Elbel – Prokopec (65. Synek).
Ve 37. minutě Janošík přihrál na pravé křídlo Martanovi, ten obešel obránce, vnikl do vápna a prudkou střelou otevřel skóre. Ve druhém poločase Přepeřští na hřišti již dominovali. V 57. minutě přešel Janošík přes čtyři hráče, na hranici vápna vystřelil. Jeho umístěnou střelu k tyči sice domácí brankář vyrazil, ale dobíhající Prokopec do prázdné branky zvýšil na 0:2. Pak Tvaroha vybídl pasem za obranu Pavlatu, toho ve vápně obránce fauloval a rozhodčí nařídil penaltu, kterou s jistotou proměnil kapitán Nesvadba. V poslední minutě si na levé straně několikrát v rychlosti vyměnili balón Knejzlík s Bulířem a ten z malého vápna nekompromisně zakončil na 0:4. „Trenér Petřík malinko protočil sestavu a některé hráče nechal odpočívat. Přesto jsme měli utkání po celou dobu pod kontrolou,“ shrnul vedoucí mužstva Miroslav Kvapil. Losování 2. kola je na pořadu ve středu 25. srpna.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.