SPORTMIX: BASKETBAL, FLORBAL, HOKEJ, JUDO A VOLEJBAL

0

Turnovští si vedou velice dobře pod bezednými koši. Příliš se naopak nedaří našim florbalistům. Muži i ženy budou muset tvrdě bojovat o účast v závěrečných play-off. V TSC vyrůstá nová generace úspěšných judistů. Na Zimním stadionu Ludvíka Koška vrcholí letošní ročník Nejvyšší Pojizerské ligy v ledním hokeji. O příčku nejvyšší si to rozdají Performeři s Hnanicemi. Volejbalový víkend přinesl výsledkově „střídavě oblačno“.

BASKETBAL

* BASKETBAL, východočeská liga, muži: TJ Turnov – TJ Sokol BK Chrudim B 71:68 (21:15, 36:40, 51:54). Body Nejedlo 19 (4/3), Jeníček L. 18 (2/1), Jeníček J. 12, Vích L. 8, Krejčí M. 4, Kučera 4, Pospíchal 3 (4/3), Valšík 2, Mojsl 1 (2/1), Holub, Vích M., Špetlík.
Ačkoliv je Chrudim poslední, diváci viděli vyrovnané utkání. Hosté totiž dokáží potrápit všechny týmy v soutěži a často prohrají jen nejtěsnějším rozdílem. Velmi houževnatě hráli také v Turnově, a tak se domácí basketbalisté dlouho o výsledek obávali. První čtvrtinu však zvládli, ale to samé se však nedá říct o té druhé, protože v polovině zápasu prohrávali již 36:40, když špatný výkon podávali hlavně v obraně. Nutno ovšem říct, že hostům do koše padalo skoro všechno, a tak v druhém poločase domácí dlouho nedokázali jít do vedení. Rozhodla tak až poslední čtvrtina a vůbec koncovka zápasu, v níž zlepšenou obranou a několika zisky Turnovští zvrátili průběh utkání na svou stranu. Bodově táhlo tým trio podkošových hráčů – Nejedlo s Lukášem a Jakubem Jeníčkovými, který si připsal mj. i efektní smeč z rychlého brejku. „Tento zápas si za rámeček určitě nedáme, ale jsem nakonec za vybojovanou výhru rád. Držíme pozici, která nám zajišťuje účast v závěrečném turnaji čtyř nejlepších týmů, takže dokonce stále můžeme bojovat o příčku nejvyšší,“ okomentoval trenér domácích Michal Valšík.

Příští zápasy odehrají basketbalisté Turnova na venkovních palubovkách. O posledním únorovém víkendu a 1. března jedou k těžkým utkáním do Svitav a Vysokého Mýta.
Antonín Mojsl, t.mojsl@seznam.cz

FLORBAL

* FLORBAL, národní liga mužů: TJ Turnov – Florbal TJ Kobylisy 1:9 (0:3, 1:1, 0:5). Branka Vitásek, rozhodčí Brejcha a Husák, vyloučení 4:4, využití 0:0, zásahy brankářů 24:36, diváků 74.
Dlouhé čekání na tříbodovou výhru pokračuje i po 20. kole, ve kterém domácí v sobotu 15. února nestačili na přímého konkurenta v boji o play-off. Hosté z Kobylis směřovali k výhře již od začátku zápasu. Své slabiny v technice vynahradili silovou hrou a trestali časté chyby v turnovské obraně. Domácí již tradičně v útočné polovině dominovali, ale v koncovce působil bezzubě. „Jsme v obrovské křeči a nějak to musíme zlomit. Soupeř vyhrál díky jednoduché hře a nám je ta naše k nejspíš k ničemu,“ prohlásil turnovský trenér Antonín Palatinus.

* FLORBAL, 1. liga žen: TJ Turnov – TJ Sokol Královské Vinohrady 2:9 (1:1, 1:3, 0:5). Branky 8. Škopánová, 39. Bittnerová, rozhodčí Reczai a Láska, vyloučení 3:1, využití 1:1, zásahy brankářek 33:30, diváků 25.
Proti těžkému soupeři ze špičky tabulky se domácí hráčky dokázaly držet pouze první třetinu, když se zásluhou Škopánové dostaly do vedení. Hostující hráčky však ještě do první přestávky stihly skóre dorovnat a ve zbytku utkání překlopit vývoj utkání ve svůj prospěch. Jak doplnil domácí trenér, světlých momentů bylo u jeho svěřenkyň jen pomálu a soupeřky byly ve všech ohledech lepším týmem.

* FLORBAL, 1. liga žen: TJ Turnov – Prague Tigers Nehvizdy 3:14 (2:5, 1:4, 0:5). Branky 14. Procházková, 20. Klementová, 38. Vacíková, rozhodčí Heřmánek a Kopta, vyloučení 0:1, využití 0:0, zásahy brankářek 17:21, diváků 17.
Do nedělního utkání domácí hráčky vstoupily bojovně a s chutí, ale už po minutě a půl skórovaly soupeřky. Krátce po zvýšení na 0:2 na to za asistence Brabcové reagovala Procházková. Nehvizdy však do konce první třetiny přidaly ještě tři branky, na které v čase 19:31 odpověděla jen střelou z dálky Klementová a snížila na 2:5. Do druhé třetiny vstoupily Turnovanky aktivně, ale byl z toho bohužel pouze jediný gól Vacíkové. To tygřicím se dařilo značně lépe v proměňování šancí a z pohledu domácích bylo zaděláno na debakl, který potvrdila třetí třetina. „Nemyslím, že jsme proti kandidátovi na finále play-off hráli úplně špatně, ale stále nám hodně věcí chybí,“ uznal sportovně domácí kouč.

* FLORBAL, různé: Z dalších víkendových zápasů zmiňme, že ve 2. lize dorostenců porazili turnovští mladíci FBC Šluknovsko Česká Lípa B 11:5 a v Semilech vyhráli s SCC 3:5. V Liberecké lize mužů vyhrál Turnov B na hřišti týmu Vlci SFbK Frýdlant 14:3, ale doma podlehl FBC Rebels Liberec D 5:7. Úspěšné byly v 1. lize dorostenky, které přetlačily SK Bivojky Litvínov 7:2 a v Mostě vyhrály na hřišti FBK Wings 10:3!
Jan Kovář, TJ Turnov, Jan_Kovar@seznam.cz

JUDO

* JUDO, mládež TSC Turnov: První závody v tomto roce hostil Liberec. Podještědského poprání se zúčastnilo celkem 110 závodníků z 16 oddílů. V kategorii U 9 nastoupil zcela poprvé Vojtěch Louda a po dvou vyhraných a jednom prohraném utkání skončil na pěkném 2. místě. Druhým v této kategorii byl Matyáš Louda, který první souboj bohužel prohrál, ale poučil se ze své chyby a další dva souboje bezkonkurenčně vyhrál, takže bral též stříbro. Kategorie U 11 měla hned čtyři turnovské zástupce, a to Tomáše Hozdeckého, který po dlouhé době skóroval a po dvou vyhraných a jednom prohraném zápasu bral rovněž stříbrnou medaili. Natálie Mázdrová měla ve své váze pouze jedinou soupeřku. Boj s ní byl vyrovnaný, ale z rozhodnutí rozhodčího skončila Natálka jako druhá. Výborný výkon podal Vítek Růžička, který zvítězil ve všech utkáních a obsadil 1. místo! Slušné 2. místo získal po kvalitním výkonu Jaroslav Hovorka. V kategorii U 13 si též skvělé 2. místo na svých prvních závodech vybojovala Veronika Konsteba. Turnovské judistické naděje získaly na tomto turnaji jednu zlatou a šest stříbrných medailí, což je úctyhodný výkon. Trenéři obou družstev přípravek mohli být s výkony svých svěřenců velice spokojeni.
Renata Jáglová, Jiří Vydra

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* LEDNÍ HOKEJ, NPL: V sobotu HC Performers potvrdili pozici lídra a v neděli měl podobný průběh také zápas Všeně proti Hnanicím, které jsou v tabulce o bod hned za Performery. V sobotu 22. února od 19.30 se tyto celky utkají o první místo.

* HC Modřišice – HC Performers Turnov 1:6 (0:2, 0:3, 1:1). Branky 48. Pecka – 4., 20. a 24. Lhoták, 27. Kolomazník, 39. Kopecký, 51. Adam, vyloučení 3:2, využití 0:0.
Performeři toho moc soupeři krom jediného gólu nejlepšího modřišického hráče Pecky nedovolili a díky hattricku Lhotáka se prostříleli až do závěrečné „oddechové“ třetiny.
Modřišice: Koubus – Holán L., Holán R., Krouza, Marek J., Marek T., Pecka, Pelda, Perger, Potocký, Vaníček.
Performers: Tyl – Adam, Černohouz, Hujer, Janoušek, Janata, Kolomazník, Kopecký, Kučírek, Lhoták, Soudský, Vaníček, Zonyga.

* HC Všeň Pojizeří – HC SDH Hnanice 2:6 (0:4, 1:0, 1:2). Branky 33. Knížek, 44. Zahradník – 14. Buchar, 16. a 51. Malý L., 18. a 19. Vágenknecht, 54. Bubák, vyloučení 2:4, využití 0:0.
Hasiči z Hnanic potvrdili roli favorita a s chutí si zastříleli. Gólmanu Pojizeří Dědečkovi přidělali největší vrásky na čele dvougóloví Lukáš Malý a nestárnoucí Vágenknecht.
Všeň Pojizeří: Dědeček – Egert, Fanta, Hofman, Holas, Knížek, Nevlida, Pařízek J., Saska, Šťastný, Zahradník.
Hnanice: Kašpar – Bubák, Buchar, Groh, Hájek, Jíra, Malý J., Malý L., Stantejský, Stuchlík, Šourek, Vágenknecht.

Skupina A
1. HC Performers 2 2 0 0 14:2 7
2. SDH Hnanice 3 2 0 0 17:4 6
3. Všeň Pojizeří 3 1 0 2 15:19 3
4. Modřišice 3 0 0 3 8:29 0

Skupina B
1. Black Hawks 2 1 0 1 8:5 5
2. Neříz. Střely 3 1 0 2 12:15 4
3. HC Raptoři 1 1 0 0 6:3 3
4. Troskovice 1 1 0 0 7:10 2

Příští utkání: Black Hawks – Neřízený střely (PÁ 21. 2., 22.00), HC Performers – Hnanice (SO 22. 2., 19.30) a Modřišice – Všeň Pojizeří (NE 23. 2., 18.45).
Jaroslav Vondrák, jar.vondrak@seznam.cz

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, II. liga žen: Lokomotiva Liberec – TJ Zikuda Turnov A 1:3 (-22, 17, -21, -13) a Lokomotiva Liberec – TJ Zikuda Turnov A 3:0 (13, 12, 18).
V sobotu 15. února sehrály turnovské ligové volejbalisty svá další mistrovská utkání. Tentokrát zavítaly na palubovku Lokomotivy Liberec, odkud přivezly domů jednu výhru a další tři body do desetičlenné tabulky, v níž jsou momentálně osmé. Nyní se turnovské hráčky představí v Mladé Boleslavi a na domácí palubovku se vrátí opět v sobotu 7. března, kdy přivítají tým třetích Chabařovic. „Tímto bychom chtěli pozvat naše fanoušky, přijďte nás prosím podpořit,“ zaznělo z úst turnovských trenérů.

Z druholigového volejbalu žen

* VOLEJBAL, KP I. třídy žen: TJ Turnov „B“ – TJ Slovan Varnsdorf „A“ 3:0 (18, 5, 20). Sestava: Kabátová M. Slačíková D., Sztymonová D., Hejduková K., Šírková V., Zakouřilová Š., libero Hyblerová Z.
Hned od začátku si domácí hráčky nepustily tabulkově slabšího soupeře k tělu. Dařilo se vše, přes příjem, nahrávku, útok, ale hlavně výborný servis. Třísetovou bitvu zakončila esem velezkušená kapitánka Monika Kabátová.

* VOLEJBAL, KP I. třídy žen: TJ Turnov „B“ – TJ Slovan Varnsdorf „A“ 3:1 (17, -17, 11, 18). Sestava: Kabátová M. Slačíková D., Sztymonová D., Hejduková K., Šírková V., Horáková M., Libero: Hyblerová Z., střídaly: Zakouřilová Š.
Do druhého zápasu vstoupily domácí hráčky v obměněné sestavě. První set byl vyrovnaný, ale ke konci se zhoršil příjem. Nakonec však zejména díky dobrému servisu jej domácí urvaly. V druhém setu se nedařilo nic. Ve třetím setu do hry opět nastoupila nahrávačka Š. Zakouřilová. Turnov byl důsledný a nehodlal soupeři věnovat další bod. Tým se hlavně psychicky zvedl a vyhrál i další dva sety. „V obou zápasech jsme do toho daly kus srdce a bylo vidět, že hrajeme pro radost. A o tom to je,“ glosovala aktérka Hejduková.

* VOLEJBAL, liga kadetek: TJ Sokol Nové Veselí – TJ Zikuda Turnov 3:0 (11, 18, 10) a TJ Sokol Nové Veselí – TJ Zikuda Turnov 3:1 (16, -21, 12, 13). Sestava: K. Šedová (0 bodů – 0 útok/0 blok/0 es), S. Šebková (3 body – 0/0/3), N. Karlová (17 bodů – 11/0/6), M. Hrochová (11 bodů – 5/2/4), K. Stará (18 bodů – 13/0/5), T. Stará (16 bodů – 13/0/3).
V neděli 16. února hrály také turnovské kadetky další mistrovská utkání. V Novém Městě na Moravě jim díky nemocem či rodinným důvodům chyběla řada hráček a na Vysočinu odcestovaly pouze se šesti hráčkami. V obou duelech Turnovanky odehrály dobře pouze jeden set.
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.