PROGRAM TURNOVSKÉHO KINA A VÝSTAVY V BŘEZNU

0

Turnovské kino je zařazeno mezi prestižní kina, kde se promítají filmy z tzv. Projektu 100, v březnu jich můžete vidět hned několik. Z dalších filmů je to například americko.španělská komedie Poznáš muže svých snů, či Tři dny ke svobodě. Z výtav jsou tu pozvánky do Tatobit a do Liberce, z těch turnovských je to především velká výstava mapující historii židovského osídlení v Turnově i s oživlým Goleme, jak součást expozice (výstava je v galerii muzea). Zajímavý výstavní plán ale mají také v knihovně či v Galerii Granát na náměstí.

MĚSTSKÉ KINO BIO RÁJ V ŽIŽKOVĚ ULICI
* Pondělí 28. února a úterý 1. března od 20.00 hodin: MILLENIUM: DÍVKA, KTERÁ SI HRÁLA S OHNĚM. Druhá část švédské detektivní trilogie.
* Středa 2. března od 9.30 hodin: ČARODĚJNÉ POHÁDKY. Kreslené pohádky pro školky i rodiče s dětmi.
* Středa 2. března od 20.00 hodin: PROJEKT 100 – DALŠÍ ROK. Život jedné rodiny během čtyř ročních období zachycuje britský snímek M. Leigha (filmový klub).
* Čtvrtek 3. března a pátek 4. března od 20.00 hodin: DĚCKA JSOU V POHODĚ. Americká komedie o rodičích a dětech s A. Benning a J. Moore v hlavních rolích.
* Sobota 5. března od 20.00 hodin, neděle 6. března od 17.30 hodin: AMERIČAN. Drama USA. Příběh nájemného vraha (G. Clooney) ukrývajícího se na italském venkově před pronásledovateli.
* Středa 9. března od 20.00 hodin: PROJEKT 100 – VELKÁ LÁSKA. Francouzský film. Úsměvná story o plachém muži, který si užívá nevěru jen ve svých snech (filmový klub).
* Čtvrtek 10. až sobota 12. března od 17.30 hodin, neděle 13. března od 15.00 hodin: RANGO. Akční animovaný příběh, tentokrát s chameleónem jako ústředním hrdinou (USA).
* Čtvrtek 10. března od 20.00 hodin: POZNÁŠ MUŽE SVÝCH SNŮ. Americko-španělská komedie W. Allena – J. Brolin, A. Hopkins, N. Watts, A. Banderas a další.
* Sobota 12. března od 20.00 hodin a neděle 13. března od 17.30 hodin: DRUHÝ SVĚT. Francouzsko-belgické drama. Letní setkání mladíka a ženy přeroste v bizarní virtuální hru o život.
* Středa 16. března od 20.00 hodin: PROJEKT 100 – EROTIKON. Slavný snímek jednoho z nejvýznamnějších českých režisérů Gustava Machatého (filmový klub).
* Čtvrtek 17. a pátek 18. března od 20.00 hodin: ŘETĚZOVÁ ZPRÁVA. Horor USA. Hrozba smrti za neodeslání řetězové zprávy se stává skutečností.
* Sobota 19. března od 20.00 hodin, neděle 20. března od 17.30 hodin: VŠE, CO MILUJI. Polské drama. Osmnáctiletý Janek zakládá na začátku 80. let punkovou kapelu, seznamuje se se Solidaritou a také se zarytými odpůrci společenských změn.
* Středa 23. března od 20.00 hodin: DRUHÁ STRANA MINCE. Filmový klub – PROJEKT 100. Polská černá komedie. Láska mezi dvěma mladými lidmi vinou paranoie a strachu 50. let 20. století možná není tak čistá, jak vypadá.
* Čtvrtek 24. a pátek 25. března od 20.00 hodin: CIZINEC. Francouzsko-americké drama. Americký turista (J. Depp) se na toulkách Evropou zaplete do nebezpečné špionážní hry.
* Sobota 26. března od 20.00 hodin a neděle 27. března od 17.30 hodin: MILLENNIUM – DÍVKA, KTERÁ KOPLA DO VOSÍHO HNÍZDA. Švédsko-dánský kriminální film. Osud uhrančivé punkerky – hackerky Lisbeth vrcholí…
* Neděle 27. března od 15.00 hodin: MIKEŠ. Pásmo pohádek pro nejmenší diváky.
* Středa 30. března od 20.00 hodin: PUŠKVOREC. Polský film Andreje Wajdy plný mladého ducha a entuziasmu je o dvou životních konstantách – potřeby a nemožnosti lásky, které přichází příliš pozdě, a smrti, která přichází příliš nečekaně a brzy.
* Čtvrtek 31. března a pátek 1. dubna: TŘI DNY KE SVOBODĚ. Drama USA. Russel Crowe v roli manžela, který se snaží dostat z vězení svou za vraždu odsouzenou ženu všemi prostředky.
* SOBOTA 2. DUBNA od 20.00 hodin a neděle 3. dubna od 17.30 hodin: ČERNÁ LABUŤ. Drama USA. Jeden z nejpozoruhodnějších loňských filmů – režisér D. Aronofsky odhaluje temné hlubiny duší baletek i baletu samotného.

VÝSTAVY
* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Výstavy v muzeu:

– Galerie muzea: Židovský Turnov. Výstava Židovský Turnov, aneb Židovská kultura kolem nás v minulosti i současnosti seznamuje návštěvníky nejen s židovskou historií našeho regionu, ale přinese informace o židovských reáliích v celé šíři. Představí nejstarší židovskou historii, tradice, svátky i každodenní život, jako je vaření, odívání či židovské anekdoty. Vystaveny budou unikátní předměty, které se běžně nevídají, zapůjčené od mnoha institucí i soukromých osob. Jako strážce výstavy byl stvořen a oživen Golem v nadlidské velikosti. Výstava byla uspořádána ve spolupráci s Pavlem Jakubcem, který dodal podklady pro část o historii regionu, a s konzultacemi Terezie Dubinové, s jejíž pomocí vznikala část s obecnými reáliemi. Výstava potrvá do 8. května.

– Výstavní sál muzea (3. patro): Dětský výtvarný salon Turnov – Jawor 2010. Mezinárodní projekt dětské výtvarné soutěže polských a českých dětí z partnerských měst Jawor a Turnov dospěl po dlouhých letech tematických ročníků k opravdovému Salonu mladých výtvarníků. Ve výstavním sále muzea jsou prezentovány desítky nejlepších prací, které doprovází, jak je již dobrou tradicí, kalendář s půvabnými malbami malých výtvarníků. Výstava probíhá do 13. března.

– Výstavní sál muzea (3. patro): V kroji a s písničkou na Chodsku a v Čičmanech objektivem Zdeňka Mrkáčka. Výstava fotografií z Chodských slavností v Domažlicích a z Celoslovenských setkání fujaristů v Čičmanech na Slovensku je doplněna o kresby J. V. Scheybala. Výstava probíhá od 17. března (zahájení v 16.30 hodin) do 1. května

– Kamenářský dům – Český ráj a Pojizeří J. V. Scheybala. Nová stálá expozice.

 

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje: ZDI, výstava fotografií členů České federace fotografického umění.

 

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků. Broušení českých granátů. Výstava mapující vývoj a zpracování granátových šperků a broušení českých granátů. Výstava obrazů různých autorů (potrvá do 29. března). Od 1. dubna zde bude probíhat výstava grafiky a olejů Vlasty Matoušové a plastik a rytého skla Věry Pánkové (potrvá do konce května). Otevřeno po – pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin.

 

* VÝSTAVY V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ ANTONÍNA MARKA, Jeronýmova ul., čp. 517:

– Výstava výtvarných prací dětí Turnova a okolí z akce Tvoříme leporelo, Galerie Na schodech (potrvá do 30. dubna 2011).

– Příroda na Zemi – Poznej a chraň. Výstava z nejlepších prací výtvarné, fotografické a literární soutěže, Galerie Na schodech (potrvá do 31. května).

– Česká krajina. Výstava obrazů Karla Janáka, kulturní sálek knihovny – čajovna (potrvá do 31. května).

 

TATOBITY

* Okresní myslivecký spolek pořádá CHOVATELSKOU přehlídku trofejí SPÁRKATÉ ZVĚŘE, ULOVENÉ v roce 2010 v okrese Semily. Výstava je v kulturním domě v Tatobitech přístupná v pátek 25. března od 8.00 do 20.00 hodin a v sobotu 26. března od 8.00 do 12.00 hodin. V sobotu 26. března se zde od 10.00 hodin uskuteční okresní sněm a vyhodnocení přehlídky s poradou mysliveckých hospodářů.

 

LIBEREC

* VÝSTAVA ERBŮ Z ODPADOVÝCH MATERIÁLŮ V LIBERCI. Až do konce března potrvá v obchodním centru Plaza ve středu Liberce výstava erbů měst a obcí Libereckého kraje, zhotovených žáky základních a středních škol z odpadových materiálů určených k recyklaci. Návštěvníci výstavy shlédnou 34 z celkových 61 znaků, které vznikly v našem kraji a zasloužily se tak o český světový rekord. V Liberci můžete vidět také dva znaky Turnova. Jeden je dílem žáků Základní školy v ulici 28. října, druhý zhotovila Nikola Mazačová, žákyně druhého ročníku Střední zdravotnické školy v Turnově, obor zdravotnické lyceum. Více informací o úspěšném pokusu o světový rekord a hotové znaky můžete vidět na www.znakymestaobci.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.