PROGRAM TURNOVSKÉHO KINA A VÝSTAVY V BŘEZNU

0

Turnovské kino je zařazeno mezi prestižní kina, kde se promítají filmy z tzv. Projektu 100, v březnu jich můžete vidět hned několik. Z dalších filmů je to například americko.španělská komedie Poznáš muže svých snů, či Tři dny ke svobodě. Z výtav jsou tu pozvánky do Tatobit a do Liberce, z těch turnovských je to především velká výstava mapující historii židovského osídlení v Turnově i s oživlým Goleme, jak součást expozice (výstava je v galerii muzea). Zajímavý výstavní plán ale mají také v knihovně či v Galerii Granát na náměstí.

MĚSTSKÉ KINO BIO RÁJ V ŽIŽKOVĚ ULICI
* Pondělí 28. února a úterý 1. března od 20.00 hodin: MILLENIUM: DÍVKA, KTERÁ SI HRÁLA S OHNĚM. Druhá část švédské detektivní trilogie.
* Středa 2. března od 9.30 hodin: ČARODĚJNÉ POHÁDKY. Kreslené pohádky pro školky i rodiče s dětmi.
* Středa 2. března od 20.00 hodin: PROJEKT 100 – DALŠÍ ROK. Život jedné rodiny během čtyř ročních období zachycuje britský snímek M. Leigha (filmový klub).
* Čtvrtek 3. března a pátek 4. března od 20.00 hodin: DĚCKA JSOU V POHODĚ. Americká komedie o rodičích a dětech s A. Benning a J. Moore v hlavních rolích.
* Sobota 5. března od 20.00 hodin, neděle 6. března od 17.30 hodin: AMERIČAN. Drama USA. Příběh nájemného vraha (G. Clooney) ukrývajícího se na italském venkově před pronásledovateli.
* Středa 9. března od 20.00 hodin: PROJEKT 100 – VELKÁ LÁSKA. Francouzský film. Úsměvná story o plachém muži, který si užívá nevěru jen ve svých snech (filmový klub).
* Čtvrtek 10. až sobota 12. března od 17.30 hodin, neděle 13. března od 15.00 hodin: RANGO. Akční animovaný příběh, tentokrát s chameleónem jako ústředním hrdinou (USA).
* Čtvrtek 10. března od 20.00 hodin: POZNÁŠ MUŽE SVÝCH SNŮ. Americko-španělská komedie W. Allena – J. Brolin, A. Hopkins, N. Watts, A. Banderas a další.
* Sobota 12. března od 20.00 hodin a neděle 13. března od 17.30 hodin: DRUHÝ SVĚT. Francouzsko-belgické drama. Letní setkání mladíka a ženy přeroste v bizarní virtuální hru o život.
* Středa 16. března od 20.00 hodin: PROJEKT 100 – EROTIKON. Slavný snímek jednoho z nejvýznamnějších českých režisérů Gustava Machatého (filmový klub).
* Čtvrtek 17. a pátek 18. března od 20.00 hodin: ŘETĚZOVÁ ZPRÁVA. Horor USA. Hrozba smrti za neodeslání řetězové zprávy se stává skutečností.
* Sobota 19. března od 20.00 hodin, neděle 20. března od 17.30 hodin: VŠE, CO MILUJI. Polské drama. Osmnáctiletý Janek zakládá na začátku 80. let punkovou kapelu, seznamuje se se Solidaritou a také se zarytými odpůrci společenských změn.
* Středa 23. března od 20.00 hodin: DRUHÁ STRANA MINCE. Filmový klub – PROJEKT 100. Polská černá komedie. Láska mezi dvěma mladými lidmi vinou paranoie a strachu 50. let 20. století možná není tak čistá, jak vypadá.
* Čtvrtek 24. a pátek 25. března od 20.00 hodin: CIZINEC. Francouzsko-americké drama. Americký turista (J. Depp) se na toulkách Evropou zaplete do nebezpečné špionážní hry.
* Sobota 26. března od 20.00 hodin a neděle 27. března od 17.30 hodin: MILLENNIUM – DÍVKA, KTERÁ KOPLA DO VOSÍHO HNÍZDA. Švédsko-dánský kriminální film. Osud uhrančivé punkerky – hackerky Lisbeth vrcholí…
* Neděle 27. března od 15.00 hodin: MIKEŠ. Pásmo pohádek pro nejmenší diváky.
* Středa 30. března od 20.00 hodin: PUŠKVOREC. Polský film Andreje Wajdy plný mladého ducha a entuziasmu je o dvou životních konstantách – potřeby a nemožnosti lásky, které přichází příliš pozdě, a smrti, která přichází příliš nečekaně a brzy.
* Čtvrtek 31. března a pátek 1. dubna: TŘI DNY KE SVOBODĚ. Drama USA. Russel Crowe v roli manžela, který se snaží dostat z vězení svou za vraždu odsouzenou ženu všemi prostředky.
* SOBOTA 2. DUBNA od 20.00 hodin a neděle 3. dubna od 17.30 hodin: ČERNÁ LABUŤ. Drama USA. Jeden z nejpozoruhodnějších loňských filmů – režisér D. Aronofsky odhaluje temné hlubiny duší baletek i baletu samotného.

VÝSTAVY
* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Výstavy v muzeu:

– Galerie muzea: Židovský Turnov. Výstava Židovský Turnov, aneb Židovská kultura kolem nás v minulosti i současnosti seznamuje návštěvníky nejen s židovskou historií našeho regionu, ale přinese informace o židovských reáliích v celé šíři. Představí nejstarší židovskou historii, tradice, svátky i každodenní život, jako je vaření, odívání či židovské anekdoty. Vystaveny budou unikátní předměty, které se běžně nevídají, zapůjčené od mnoha institucí i soukromých osob. Jako strážce výstavy byl stvořen a oživen Golem v nadlidské velikosti. Výstava byla uspořádána ve spolupráci s Pavlem Jakubcem, který dodal podklady pro část o historii regionu, a s konzultacemi Terezie Dubinové, s jejíž pomocí vznikala část s obecnými reáliemi. Výstava potrvá do 8. května.

– Výstavní sál muzea (3. patro): Dětský výtvarný salon Turnov – Jawor 2010. Mezinárodní projekt dětské výtvarné soutěže polských a českých dětí z partnerských měst Jawor a Turnov dospěl po dlouhých letech tematických ročníků k opravdovému Salonu mladých výtvarníků. Ve výstavním sále muzea jsou prezentovány desítky nejlepších prací, které doprovází, jak je již dobrou tradicí, kalendář s půvabnými malbami malých výtvarníků. Výstava probíhá do 13. března.

– Výstavní sál muzea (3. patro): V kroji a s písničkou na Chodsku a v Čičmanech objektivem Zdeňka Mrkáčka. Výstava fotografií z Chodských slavností v Domažlicích a z Celoslovenských setkání fujaristů v Čičmanech na Slovensku je doplněna o kresby J. V. Scheybala. Výstava probíhá od 17. března (zahájení v 16.30 hodin) do 1. května

– Kamenářský dům – Český ráj a Pojizeří J. V. Scheybala. Nová stálá expozice.

 

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje: ZDI, výstava fotografií členů České federace fotografického umění.

 

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků. Broušení českých granátů. Výstava mapující vývoj a zpracování granátových šperků a broušení českých granátů. Výstava obrazů různých autorů (potrvá do 29. března). Od 1. dubna zde bude probíhat výstava grafiky a olejů Vlasty Matoušové a plastik a rytého skla Věry Pánkové (potrvá do konce května). Otevřeno po – pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin.

 

* VÝSTAVY V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ ANTONÍNA MARKA, Jeronýmova ul., čp. 517:

– Výstava výtvarných prací dětí Turnova a okolí z akce Tvoříme leporelo, Galerie Na schodech (potrvá do 30. dubna 2011).

– Příroda na Zemi – Poznej a chraň. Výstava z nejlepších prací výtvarné, fotografické a literární soutěže, Galerie Na schodech (potrvá do 31. května).

– Česká krajina. Výstava obrazů Karla Janáka, kulturní sálek knihovny – čajovna (potrvá do 31. května).

 

TATOBITY

* Okresní myslivecký spolek pořádá CHOVATELSKOU přehlídku trofejí SPÁRKATÉ ZVĚŘE, ULOVENÉ v roce 2010 v okrese Semily. Výstava je v kulturním domě v Tatobitech přístupná v pátek 25. března od 8.00 do 20.00 hodin a v sobotu 26. března od 8.00 do 12.00 hodin. V sobotu 26. března se zde od 10.00 hodin uskuteční okresní sněm a vyhodnocení přehlídky s poradou mysliveckých hospodářů.

 

LIBEREC

* VÝSTAVA ERBŮ Z ODPADOVÝCH MATERIÁLŮ V LIBERCI. Až do konce března potrvá v obchodním centru Plaza ve středu Liberce výstava erbů měst a obcí Libereckého kraje, zhotovených žáky základních a středních škol z odpadových materiálů určených k recyklaci. Návštěvníci výstavy shlédnou 34 z celkových 61 znaků, které vznikly v našem kraji a zasloužily se tak o český světový rekord. V Liberci můžete vidět také dva znaky Turnova. Jeden je dílem žáků Základní školy v ulici 28. října, druhý zhotovila Nikola Mazačová, žákyně druhého ročníku Střední zdravotnické školy v Turnově, obor zdravotnické lyceum. Více informací o úspěšném pokusu o světový rekord a hotové znaky můžete vidět na www.znakymestaobci.cz

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.