PARKOVACÍ AUTOMATY JSOU JIŽ V NÁDRAŽNÍ ULICI OSAZENY

0

Čtyři platební automaty na úhradu parkovného v Nádražní ulici v úseku od „hodin“ po vjezd do sídliště v ul. Kosmonautů již stojí. Vždy po dvou na každé straně ulice. Podle vedoucího odboru dopravy turnovské radnice Pavla Vaňátka se ale s jejich spuštěním čeká až na dokončení prací v ulici Kosmonautů v sídlišti, kde nedávno zrekonstruovanou ulici opět rozkopali plynaři. „Předpokládaný termín zahájení provozu parkovacích automatů v Nádražní ulici je 1. leden 2018. Řidiči budou moci parkovné platit v hotovosti u automatu, nebo prostřednictvím SMS či speciální mobilní aplikace v chytrých telefonech, jako je tomu jinde ve městě.“

Parkování v Nádražní ulici bude zpoplatněno od pondělí do pátku od 8.00 do 16.00 hodin. První hodina je za 5 Kč, do 24 hodin 20 Kč. Radnice si od tohoto kroku slibuje, že zde přestanou řidiči odstavovat vozidla dlouhodobě a před obchody v ulici bude moci zaparkovat více řidičů.

Radnice si od opatření v Nádražní ulici slibuje hlavně větší obrátkovost vozidel

Zpoplatněná zůstávají také další parkoviště v okolí. To u supermarketu Billa ve všední dny od 7.00 do 16.00, v sobotu od 8.00 do 11.00 hodin a v neděli od 12.00 do 18.00 hodin. Do 30 minut se platí 5 Kč, do hodiny 20 Kč a každá další hodina 20 Kč. Zpoplatněno je i parkování naproti Cukrárně Mikula na začátku Studentské ulice – zde je to stejné, jako to bude v Nádražní ulici.
Nezpoplatněno je zatím parkoviště u terminálu a před nádražím u pošty. Celkem v Turnově najdete 14 míst, kde se za parkování platí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.