PROGRAM KINA A VÝSTAVY NA TURNOVSKU

0

V lednu dobíhají tradiční předvánoční výstavy v muzeu, pokud jste je nestihli, možná to stojí za nedělní procházku. Zajímavé výstavy jsou i v knihovně, třeba dětské leporelo v délce 2,5 kilometru! Turnovské kino promítá o druhém lednovém víkendu film TACHO s Danielem Landou v hlavní roli, s dětmi můžete zajít i na nedělní odpolední filmové představení. Kdo má rád Gérarda Depardieu, půjde na mamuta!

PROGRAM BIA RÁJ V ŽIŽKOVĚ ULICI
* Čtvrtek 6. až sobota 8. ledna od 20.00 hodin, neděle 9. ledna od 17.30 hodin: TACHO
. České drama. Poslední rallye v životě. V hlavní roli Daniel Landa.
* Středa 12. ledna od 20.00 hodin: KRÁLOVSTVÍ ZVĚRSTEV. Australské drama ve filmovém klubu. Drsný obraz zločineckého podsvětí v Melbourne.
* Čtvrtek 13. a pátek 14. ledna od 17.30 hodin: MEGAMYSL. Animovaný film USA. Vesmírného zloducha jménem Megamysl zásadně změní pobyt na Zemi.

* Čtvrtek 13. a pátek 14. ledna od 20.00 hodin: KLUCI JSOU ZPĚT. Australsko-britské drama. Sportovní novinář Joe se po ztrátě manželky učí znovu žít.

* Sobota 15. ledna od 17.30 hodin a neděle 16. ledna od 15.00 hodin: MEGAMYSL.

* Sobota 15. ledna od 20.00 hodin a neděle 16. ledna od 17.30 hodin: NA MAMUTA! Francouzská komedie. Gérard Depardieu v bláznivé road movie s motocyklem Mammut.

* Středa 19. ledna od 20.00 hodin: KVÍLENÍ. Drama USA ve filmovém klubu. Bouřlivý život beatnika A. Ginsberga v bouřlivých 50. letech.

* Čtvrtek 20. a pátek 21. ledna od 20.00 hodin: BENGA V ZÁLOZE. Komedie USA. Osud svede dohromady dva detektivy rozdílných povah, kterým se na paty lepí smůla.

* Sobota 22. ledna od 20.00 hodin a neděle 23. ledna od 17.30 hodin: RED. Akční film USA. Extrémně nebezpečný policista na penzi v podání Bruce Willise.

* Neděle 23. ledna od 15.00 hodin: JAK ŠEVCI ZVEDLI VOJNU PRO ČERVENOU SUKNI. Animovaná pohádka V. Čtvrtka o ševci Kubovi z Jičína a jeho milé Stázině.

* Středa 26. ledna od 20.00 hodin: JÁ TAKY. Španělské drama ve filmovém klubu. Daniel trpí Downovým syndromem, přesto vystudoval univerzitu a potýká se s dalšími nástrahami života.

* Čtvrtek 27. a pátek 28. ledna od 20.00 hodin: PARANORMAL ACTIVITY 2. Horror USA. Pokračování díla, které obohatilo žánr o hrůzu zprostředkovanou průmyslovými kamerami.

* Sobota 29. ledna od 20.00 hodin a neděle 30. ledna od 17.30 hodin: FOTŘI JSOU LOTŘI. Komedie USA. Ben Stiller, Robert deNiro, Dustin Hoffman a mnoho dalších v dalším pokračování trampot zetě se svým tchánem.

* Středa 2. února od 20.00 hodin: ZELENÝ SRŠEŇ. Krimi film USA. Trochu bizarní kriminálka svérázného režiséra M. Gondryho.

(Průměrná cena vstupenky je 70 Kč.)

 

VÝSTAVY

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Výstavy v muzeu:

V galerii muzea je do 31. ledna připravena výstava „Archeologický výzkum v Turnově – Maškových zahradách deset let poté, aneb Experiment v archeologii“. Návštěvníci uvidí nejenom restaurované archeologické nálezy, ale určitě je zaujmou i tři prostorové modely pravěkých vesnic, jejichž pozůstatky byly v Maškových zahradách při záchranných výzkumech prozkoumány.

Ve výstavním kabinetu je umístěna nová expozice archeologie (trvalá výstava).

Výstavní sál, 3. patro: Biblický příběh. Na výstavě jsou prezentovány zejména betlémy ze sbírek turnovského muzea a dalších muzeí z regionu severovýchodních Čech. A vedle nich jsou vystaveny obrazy, staré tisky, kramářské písně, svaté obrázky a další sbírkové předměty. Výstava potrvá do 30. ledna 2011.

Kamenářský dům – stálá expozice „Český ráj a Pojizeří J. V. Scheybala“. PhDr. Josef Václav Scheybal byl jednou z nejvýznamnějších osobností českého národopisu, všestranně vzdělaným odborníkem, který se vedle sběratelské činnosti věnoval především národopisné kresbě. Měl velký podíl na popularizaci lidové kultury severovýchodních Čech. Expozice je koncipována s důrazem na kreslířskou a ilustrátorskou činnost Josefa V. Scheybala, publikační činnost manželů Scheybalových a jejich práci památkářskou a sběratelskou. Součástí expozice je tzv. dokumentační centrum, které prezentuje digitalizované kreslířské dílo J. V. Scheybala. Zde se mohou všichni zájemci seznámit s doklady o památkách Libereckého kraje, a to nejen s dílem manželů Scheybalových, ale i postupně i s výsledky výzkumů lidového stavitelství v libereckém kraji, které turnovské muzeum realizovalo v posledních letech. 

 

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje: Výstava fotografií mezinárodní soutěže BIKESHOT FESTIWAL 2010.

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvu umělecké výroby Granát Turnov. Ukázky výroby granátových šperků. Otevřeno po – pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin. Do 28. ledna zde probíhá výstava grafiky a maleb Renaty Greiner.

 

* VÝSTAVY V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ ANTONÍNA MARKA, Jeronýmova ul., čp. 517:

– Knížky malované (leporela). Výstava nejkrásnějších leporel, které děti vytvořily knihovně k 190. narozeninám. Turnovský rekord byl opravdu překonán. Na délku tvoří 2,5 kilometru. Dětské oddělení knihovny do 15. února.

– Výlety Austrálií. Fotografická výstava Zdeny Vadoros Smržové potrvá v kulturním sálku knihovny a v Galerii Na schodech do 15. února.

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.