PROGRAM KINA A VÝSTAVY NA TURNOVSKU

0

V lednu dobíhají tradiční předvánoční výstavy v muzeu, pokud jste je nestihli, možná to stojí za nedělní procházku. Zajímavé výstavy jsou i v knihovně, třeba dětské leporelo v délce 2,5 kilometru! Turnovské kino promítá o druhém lednovém víkendu film TACHO s Danielem Landou v hlavní roli, s dětmi můžete zajít i na nedělní odpolední filmové představení. Kdo má rád Gérarda Depardieu, půjde na mamuta!

PROGRAM BIA RÁJ V ŽIŽKOVĚ ULICI
* Čtvrtek 6. až sobota 8. ledna od 20.00 hodin, neděle 9. ledna od 17.30 hodin: TACHO
. České drama. Poslední rallye v životě. V hlavní roli Daniel Landa.
* Středa 12. ledna od 20.00 hodin: KRÁLOVSTVÍ ZVĚRSTEV. Australské drama ve filmovém klubu. Drsný obraz zločineckého podsvětí v Melbourne.
* Čtvrtek 13. a pátek 14. ledna od 17.30 hodin: MEGAMYSL. Animovaný film USA. Vesmírného zloducha jménem Megamysl zásadně změní pobyt na Zemi.

* Čtvrtek 13. a pátek 14. ledna od 20.00 hodin: KLUCI JSOU ZPĚT. Australsko-britské drama. Sportovní novinář Joe se po ztrátě manželky učí znovu žít.

* Sobota 15. ledna od 17.30 hodin a neděle 16. ledna od 15.00 hodin: MEGAMYSL.

* Sobota 15. ledna od 20.00 hodin a neděle 16. ledna od 17.30 hodin: NA MAMUTA! Francouzská komedie. Gérard Depardieu v bláznivé road movie s motocyklem Mammut.

* Středa 19. ledna od 20.00 hodin: KVÍLENÍ. Drama USA ve filmovém klubu. Bouřlivý život beatnika A. Ginsberga v bouřlivých 50. letech.

* Čtvrtek 20. a pátek 21. ledna od 20.00 hodin: BENGA V ZÁLOZE. Komedie USA. Osud svede dohromady dva detektivy rozdílných povah, kterým se na paty lepí smůla.

* Sobota 22. ledna od 20.00 hodin a neděle 23. ledna od 17.30 hodin: RED. Akční film USA. Extrémně nebezpečný policista na penzi v podání Bruce Willise.

* Neděle 23. ledna od 15.00 hodin: JAK ŠEVCI ZVEDLI VOJNU PRO ČERVENOU SUKNI. Animovaná pohádka V. Čtvrtka o ševci Kubovi z Jičína a jeho milé Stázině.

* Středa 26. ledna od 20.00 hodin: JÁ TAKY. Španělské drama ve filmovém klubu. Daniel trpí Downovým syndromem, přesto vystudoval univerzitu a potýká se s dalšími nástrahami života.

* Čtvrtek 27. a pátek 28. ledna od 20.00 hodin: PARANORMAL ACTIVITY 2. Horror USA. Pokračování díla, které obohatilo žánr o hrůzu zprostředkovanou průmyslovými kamerami.

* Sobota 29. ledna od 20.00 hodin a neděle 30. ledna od 17.30 hodin: FOTŘI JSOU LOTŘI. Komedie USA. Ben Stiller, Robert deNiro, Dustin Hoffman a mnoho dalších v dalším pokračování trampot zetě se svým tchánem.

* Středa 2. února od 20.00 hodin: ZELENÝ SRŠEŇ. Krimi film USA. Trochu bizarní kriminálka svérázného režiséra M. Gondryho.

(Průměrná cena vstupenky je 70 Kč.)

 

VÝSTAVY

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Výstavy v muzeu:

V galerii muzea je do 31. ledna připravena výstava „Archeologický výzkum v Turnově – Maškových zahradách deset let poté, aneb Experiment v archeologii“. Návštěvníci uvidí nejenom restaurované archeologické nálezy, ale určitě je zaujmou i tři prostorové modely pravěkých vesnic, jejichž pozůstatky byly v Maškových zahradách při záchranných výzkumech prozkoumány.

Ve výstavním kabinetu je umístěna nová expozice archeologie (trvalá výstava).

Výstavní sál, 3. patro: Biblický příběh. Na výstavě jsou prezentovány zejména betlémy ze sbírek turnovského muzea a dalších muzeí z regionu severovýchodních Čech. A vedle nich jsou vystaveny obrazy, staré tisky, kramářské písně, svaté obrázky a další sbírkové předměty. Výstava potrvá do 30. ledna 2011.

Kamenářský dům – stálá expozice „Český ráj a Pojizeří J. V. Scheybala“. PhDr. Josef Václav Scheybal byl jednou z nejvýznamnějších osobností českého národopisu, všestranně vzdělaným odborníkem, který se vedle sběratelské činnosti věnoval především národopisné kresbě. Měl velký podíl na popularizaci lidové kultury severovýchodních Čech. Expozice je koncipována s důrazem na kreslířskou a ilustrátorskou činnost Josefa V. Scheybala, publikační činnost manželů Scheybalových a jejich práci památkářskou a sběratelskou. Součástí expozice je tzv. dokumentační centrum, které prezentuje digitalizované kreslířské dílo J. V. Scheybala. Zde se mohou všichni zájemci seznámit s doklady o památkách Libereckého kraje, a to nejen s dílem manželů Scheybalových, ale i postupně i s výsledky výzkumů lidového stavitelství v libereckém kraji, které turnovské muzeum realizovalo v posledních letech. 

 

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje: Výstava fotografií mezinárodní soutěže BIKESHOT FESTIWAL 2010.

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvu umělecké výroby Granát Turnov. Ukázky výroby granátových šperků. Otevřeno po – pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin. Do 28. ledna zde probíhá výstava grafiky a maleb Renaty Greiner.

 

* VÝSTAVY V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ ANTONÍNA MARKA, Jeronýmova ul., čp. 517:

– Knížky malované (leporela). Výstava nejkrásnějších leporel, které děti vytvořily knihovně k 190. narozeninám. Turnovský rekord byl opravdu překonán. Na délku tvoří 2,5 kilometru. Dětské oddělení knihovny do 15. února.

– Výlety Austrálií. Fotografická výstava Zdeny Vadoros Smržové potrvá v kulturním sálku knihovny a v Galerii Na schodech do 15. února.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.