PROČ PODPOŘIT KLIENTY V KUROVODICÍCH?

0

„Začalo to před Vánoci 2011. Se spolkem pro Vánoční zpěvy z okolí Kacanov, Vyskře a Olešnice jsme zpívali koledy v Domově Pod Skalami v Kurovodicích. Předvánoční atmosféra, velice milé přijetí klienty domova i personálu nás oslovilo natolik, že když jsme potom v lednu v Kacanovech pořádali koncert skupiny Garáž, vyhlásili jsme ho jako benefiční akci na podporu klientů právě v Kurovodicích,“ přiblížila Iveta Holbová Melíšková z občanského sdružení Radosti se sídlem v Kacanovech. Ohlas byl nevídaný a prostřednictvím sdružení „Život na plno“ sdružení přispělo na různé potřeby klientů částkou 15 000 Kč.

„Naše občanské sdružení v minulosti podpořilo již více projektů humanitární a rozvojové pomoci v zahraničí. Například vznik pekárny pro gruzínské vdovy, přes známou neziskovku Člověk v tísni jsme přispěli na nákup koz a jiných zvířat pro potřebné v Afghánistánu a jiných chudých oblastech. Člověka v tísni jsme podpořili i v boji proti hladomoru v Somálsku a v dalších projektech,“ uvádí Holbová Melíšková.
Podle ní bylo na čase se poohlédnout, zda kacanovské sdružení může pomoci i někde poblíž. Prostředí mezi lidmi v Kurovodicích je inspirovalo k vytvoření podobného setkání, jako jsou bohnické „Mezi ploty“. A protože v Domově Pod Skalami je volný přístup pro přátele klientů a personálu, vznikl název „Festival bez plotů Kurovodice“.

FESTIVAL BEZ PLOTŮ – KUROVODICE
Sobota 9. června
Divadelní a hudební přehlídka v Domově pod Skalami v Kurovodicích pod Drábskými světničkami mezi Turnovem a Mnichovým Hradištěm.

Začátek ve 13.00 hodin.

Divadelní část: Spolek Nakafráno Turnov – hra Drůbeží nářez, Jirásek Olešnice – Madam Colombová zasahuje, soubor Podskalák – vystoupení Kurovodických umělců, Bábrliny z DPS – Kabaret

Hudební část: Už jsme doma, Mackie Messer Band, Ovčie Kiahne, RozumBrothers, Traffic Jam band, Barell Battery, Funny Grass, Sbor Skaláček – vystoupení Kurovodických umělců

Výnos festivalu poslouží na potřeby klientů DPS.
Pořádají: Radosti o.s., Domov pod Skalami Kurovodice a sdružení Život na plno

(Kurovodice leží pod Drábskými světničkami mezi Turnovem a Mnichovým Hradištěm ZDE.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.