Ve spolupráci s Alenou Radoušovou z knihkupectví Kniha Českého ráje v turnovské Hluboké ulici vás upozorňujeme na zajímavé tituly z aktuální knižní nabídky, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Mezi novinkami najdete i novou knihu brazilského spisovatele Paula Coelha (autor např. Páté hory či Alchymisty). Pokud se chystáte na letní dovolenou, může se vám hodit tip na dárek, který si můžete vzít s sebou jako malou pozornost…
Nakladatelství Argo vydalo knihu Maktub (v překladu „Co je psáno…“) od Paula Coelha. Jeden z nejvlivnějších autorů současnosti v ní předkládá soubor příběhů a podobenství, jež zpřístupňují mystérium lidské existence. Jako jeden z nejprodávanějších autorů na světě zve čtenáře na cestu víry, sebereflexe a vnitřní proměny. Jak sám autor říká, Maktub není knihou rad, ale pobídkou ke sdílení a výměně zkušeností. Každý z příběhů osvětluje jednu z cest, které vedou k hlubšímu pochopení sebe sama i druhých a přibližují nás univerzální pravdě o kolektivní i individuální lidskosti.
Tři hodiny lásky od Jany Bernáškové – herečky a spisovatelky – přinášejí příběh Viktora a Karolíny, kteří nechtějí nikomu lhát, a přesto to dělají téměř na každém kroku. Láska je v tomto příběhu plná rozporů – umí být opojně sladká i temně bolestivá.
Domov je stav mysli je román Veroniky Havlíkové, vášnivé cestovatelky a překladatelky, provdané za režiséra, scénáristu a spisovatele Rudolfa Havlíka. Jde o intimní a otevřený příběh o křehkosti a odvaze být sám sebou.
Blíží se čas dovolených, a pokud chcete obdarovat své hostitele či přivézt pěkný, levný dárek z našeho regionu, doporučujeme obrazové publikace Rybníky Českého ráje a Skály Českého ráje – s texty v češtině, němčině, angličtině i francouzštině. Tyto knihy potěší nejen vaše zahraniční přátele, ale i české čtenáře.
Rybníky Českého ráje sice svou rozlohou nemohou konkurovat těm jihočeským, ale svou krásou rozhodně ano – zejména ve ztvárnění vynikajícího fotografa S. Weisse. Publikace byla oceněna 4. místem v soutěži o nejkrásnější knihu roku.
Skály Českého ráje – každou ze šesti částí věnovaných skalním oblastem Českého ráje uvádí vyznání některého ze známých horolezců, a vtipný úvod ke knize napsal Miroslav Horníček.
Nejprodávanější tituly:
Beletrie:
• Eleanor Corvin – Stíny zlatý srdcí (King Cool)
• Jo Nesbo – Král (Kniha Zlín)
• Miroslav Hlaučo – Letnice (Paseka)
• Sam Holland – Pán loutek (Kalibr)
Naučná literatura:
• Zákoník práce – ÚZ 1635 (Sagit)
• Maršák, Toušlová – Toulavá kamera 40 (Universum)
• Jarmar, Hlaváček – Svět levného dopaminu (Mimochodem)
• Pavel Kolář – Labyrint bolesti (Vyšehrad)
Pro děti a mládež:
• Kolektiv autorů – Večerníček nejen dětem (Edice ČT)
• Jules Verne – Zatopená Sahara (Omega Classic)
• Suzanne Collinsová – Úsvit sklizně (Fragment)
• Lauren Roberts – Odvážná a Bezmocná (Yoli)
A nezapomeňte: pokud některá kniha není momentálně skladem, rádi ji pro vás objednáme – obvykle je k vyzvednutí v Turnově během krátké doby.
Kniha Českého ráje
Hluboká 280, Turnov
tel.: 481 321 955, 724 136 043
e-mail: kniha.ceskehoraje@seznam.cz
Související články (celkem 23)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (23. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (22. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (21. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (20. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (19. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (18. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (17. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (16. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (15. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (14. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (13. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (12. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (11. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (10. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (9. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (8. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (7. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (6. ČÁST)
- PŘÍRUČKA PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHKUPECTVÍ (5. ČÁST)