POZVÁNKY NA AKCE NA TURNOVSKU VE DRUHÉ PŮLCE ZÁŘÍ

0

Druhá polovina září nabízí poslední větší sérii akcí pod otevřeným nebem. V sobotu 19. září to bude hlavně skejťácká „šou“ na náměstí B. J. Horáčka před Střelnicí a Gymplfest v letním kině, v neděli potom cyklojízda na trase budoucí Greenway Jizera. V úterý 22. září je den bez aut, v sobotu 26. září posvícení na Dlaskově statku a poslední akce ve Šťastné zemi, ale také oslava podzimní rovnodennosti na místě duchovní Brány Českého ráje pod rozhlednou Hlavatice…

Pátek 18. září
* Program v turnovské synagoze v Krajířově ulici: přednáška ŽIDOVSKÁ MYSTIKA. Začátek ve 20.44 hodin. V tento moment začíná novoluní, roš chodeš, a zároveň židovský nový rok 5770 roš hašana.

 

Sobota 19. září

* O PEJSKOVI A KOČIČCE, pohádka hradeckého Divadla Drak. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin.

* BIKE – SKATE – IN-LINE SHOW. Po celé sobotní odpoledne se můžete kochat uměním, které nám předvedou místní bikeři, skejťáci a jezdci na in-line bruslích. Atmosféru umocní svou produkcí DJ Cubex a od 20.00 hodin můžete znovu ocenit řízný zvuk kapely BIG FISH GONE, která na jaře vyprodala Střelnici! Vstup volný. Parkoviště U Raka, začátek ve 12.00 hodin.

* PUTOVÁNÍ ZA GOLEMEM. Akce pořádaná turnovskými skauty ze střediska Štika začíná v 16.00 hodin na ostrově. Skupinky účastníků hry se vydají městem po židovských památkách a budou zjišťovat, kde se Golem nachází… Pro rodiče školáků a předškoláků je to výborná příležitost, jak se s akcemi turnovských skautů seznámit. Chcete své děti přihlásit? Více informací najdete na www.scouting.turnov.org

* GYMPLFEST 101 – hudební přehlídka nejen pro studenty, učitele a příznivce turnovského gymnázia. Letní kino, začátek v 17.00 hodin. Vystoupí kapely: Bruska (17.30 hodin), Clockwork Ceremony (18.40), Vyfikundace a hosté Tam dole tma (19.50), Compañeros de Coger (21.00), Nothingham (22.00), Big Fish Gone (23.00), TOP Freestylers: Compañeros de Coger featuring ElKa, Matheus & DJ Kalim (24.00). Více na www.gymplfest.cz.

 

Neděle 20. září

* CYKLOJÍZDA TURNOVSKEM A MALOSKALSKEM NA KOLE I PO VODĚ. Město Turnov a Sdružení Český ráj ve spolupráci s partnery pořádají cyklovyjížďku po trase budoucí cyklostezky. Zahájení proběhne v 10.00 hodin na náměstí Českého ráje v Turnově. Zájemci navštíví Dlaskův statek u Turnova, kde pro ně bude připravena ochutnávka potravin se značkou Regionální produkt Český ráj, dále Maloskalskou galerii Boučkův statek na Malé Skále. Zpáteční cestu mohou účastníci absolvovat na kole, nebo si v půjčovně lodí Žlutá plovárna za zvýhodněnou cenu vypůjčí lodičku. Obě skupiny se sejdou u restaurace Zrcadlová koza, kde proběhne slavnostní zakončení cyklojízdy.

 

Úterý 22. září

* Od 18.00 hodin je v sokolovně ve Skálově ulici přednáška známého biotronika Tomáše Pfeiffera.

* Od 18.00 hodin se v synagoze v Krajířově ulici koná přednáška a beseda „Izrael: Politika Evropské unie a České republiky vůči zemím Blízkého východu“. Přednáší PhDr. Jana Hybášková, arabistka a orientalistka, předsedkyně Evropské demokratické strany a bývalá europoslankyně.

 

Středa 23. září

* Jakub Smolík, koncert stálice české populární hudby. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin.

 

Pátek 25. září

* V Restauraci Šetřilovsko hrají od 19.30 hodin kapely Mackie Messer Band a Corcovado.

* Rubbish. Koncert turnovské rockové kapely. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin.

 

Sobota 26. září

* Posvícení na Dlaskově statku, tentokrát s dechovkou. Nebude chybět ani loutkové představení pro děti, připraveno je tradiční občerstvení, trh řemesel a výtvarné a interaktivní dílny pro rodiče s dětmi.

Kulturní program:

10.00 – Loutkářský soubor Na židli – pohádka

11.00 – Dechový orchestr Broďanka ze Železného Brodu

13.00 – Loutkářský soubor Na židli – pohádka

14.00 – Semilská dvanáctka

* v 11.00 hodin začíná ve Šťastné zemi v Radvánovicích Bramborák, poslední akce letošní sezony.

Pondělí 28. září

* 1. GAME OPEN. Setkání nad deskovými hrami pro malé, větší i dospělé. Přijďte s rodinou či přáteli prožít hezké chvíle u chytré zábavy. Pravidla vysvětlíme a poradíme. Součástí je turnaj v BANG! o pistolníka Turnova. Prezentace od 12.30, začátek ve 13.00 hodin. Žlutá ponorka v Husově ulici, otevřeno je od 10.00 hodin.

 

Středa 30. září

* Blázinec v prvním poschodí. Hra Divadelní společnosti Julie Jurištové. V hlavních rolích Oldřich Navrátil a Jaroslava Obermaierová. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin.

 

PROGRAM KINA V TURNOVĚ, ŽIŽKOVĚ ULICI (Bio Ráj)

* Čtvrtek 17. a pátek 18. září ve 20.00 hodin, sobota 19. a neděle 20. září v 17.30 hodin: HARRY POTTER A PRINC DVOJÍ KRVE. Harry začíná již šestý rok v Bradavicích a do rukou se mu dostává stará kniha, která je velmi zvláštně označena – „Tato kniha je majetkem Prince dvojí krve“.

* Sobota 19. a neděle 20. září ve 20.00 hodin: HANEBNÝ PANCHARTI. Premiéra akčního filmu USA. Bylo nebylo v nacisty okupované Francii… Vítejte v II. světové válce podle Quentina Tarantina.

* Středa 23. září ve 20.00 hodin: HRANICE OVLÁDÁNÍ, filmový klub. Film USA. Osamělý muž přijíždí do Španělska vykonat práci možná tak trochu mimo zákon.

* Čtvrtek 24. a pátek 25. září v 17.30 hodin: BRUNO. Komedie USA. Včera vás dostal Borat, dnes přichází Bruno!!!

* Čtvrtek 24. září ve 20.00 hodin: ZAŽÍT WOODSTOCK. Komedie USA. Šedesátá léta se chýlí ke konci a ve vzduchu je cítit změna. I když to tak zatím v ospalém městečku Woodstock vůbec nevypadá, všechno začne tady. Elliot Tiber, jeho autoritářská matka a slabošský otec vedou polorozpadlý penzion, ve kterém se hosté objevují, jenom když opravdu nemají na výběr. Najednou se kolem začnou psát dějiny a největší nejenom hudební událost té doby přivádí do městečka Woodstock tisíce lidí. 

* Pátek 25. září ve 20.00 hodin, sobota 26. a neděle 27. září v 17.30 a ve 20 hodin: MUŽI V ŘÍJI. Premiéra české komedie. Režisér Robert Sedláček k filmu říká: „Veselá komedie o velkých věcech na malém místě, o velké politice, velkých citech a velkém umění. S prvotřídními herci i v epizodních rolích. Každý vábí každého na svoje cíle, na své ego, pro svoje potěšení; to vše uprostřed velkolepého mistrovství Evropy ve vábení jelenů…“

Středa 30. září, čtvrtek 1. října ve 20.00 hodin: VENI, VIDI, VICI. Premiéra české komedie. Po tragické smrti svého otce, vášnivého golfisty, vyrůstá Honza pouze s maminkou a malým bráškou Lukášem. Honza nastupuje na letní brigádu do luxusního hotelu v Karlových Varech, kde pracuje jeho prastrýc Maxmilián. Zde také znovu přičichne ke golfu, který jako malý s otcem hrával. Honza se projeví jako opravdový talent…

 

VÝSTAVY

* V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je návštěvníkům otevřené každý den kromě pondělí od 9.00 do 17.00 hodin. Dlaskův statek v Dolánkách je otevřen každý den mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hodin. Je zde k vidění celoroční expozice „Pod oknama roste bejlí“, věnovaná čarovným bylinkám a koření.

– V galerii muzea probíhá výstava s názvem „Turnovské stříbro“. Jde o výstavu k 125. výročí založení šperkařské školy v Turnově (potrvá do 11. listopadu).

– Ve výstavním kabinetu muzea si můžete prohlédnout medaile Jiřího Korce (výstava potrvá do 19. února 2010).

– Galerie Safír v muzeu je do 9. října výstava fotografií Václava Hájka a Ivo Vlčka.

* Galerie Granát, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvo umělecké výroby Granát Turnov. Výstavy: Do 2. října „Brazílie – země drahých kamenů“, do 4. listopadu zde bude výstava fotografií Evy Jiřičkové – Struktury.

* Galerie v turnovském infocentru na náměstí Českého ráje: Do 1. října je tu k vidění výstava fotografií Františka Pelce „Vzpomínky na Afriku“.

* Turnovská synagoga v Krajířově ulici: Výstava fotografií Pavla Jakubce „Židovské hřbitovy Čech a Moravy“. Otevřeno denně kromě pondělí 9.00 – 17.00 hodin.

* V Maloskalské galerii Josefa Jíry v Boučkově statku je do 3. října výstava obrazů Aleny Beldové. Otevřeno je od úterý do neděle od 11.00 do 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.