ZIMNÍ SPORTY NÁM SLUŠÍ

0

Problémem dnešní populace je nedostatek pohybu. A protože to učitelé tělesné výchovy v turnovské Základní škole ve Skálově ulici vědí, zařazují pro zpestření do výuky co nejvíce druhů sportů. Již v prosinci jsme začali s pravidelným bruslením na městském kluzišti, kde se vystřídaly téměř všechny třídy. Tradiční akcí posledního dne výuky před Vánocemi je pro sportovní třídy výlet do Lomnice na velký led, kde si děti dosyta zabruslí a zahrají hokej. Začátkem ledna jsme uspořádali dva lyžařské kurzy pro žáky 7. ročníků na školní chatě v Pasekách nad Jizerou. Na sjezdovkách Pizáru se děti učily a zdokonalovaly jak v jízdě na lyžích, tak na snowboardu. Běžky samozřejmě nezůstaly ležet ladem a v okolí Štěpánky jsme na nich pěkně pojezdili. Sedmáci poznávali život na horách a z  přednášek si odnesli nejen lyžařské desatero, ale i základy přípravy lyží a snowboardů.

Každoroční tečkou za lyžařskými výcviky jsou přebory 7. tříd v lyžování. V pátek 18. února se ve Struhách sešlo více jak 40 lyžařů a vyznavačů „prkna“. Na kvalitně upraveném svahu si děti zazávodily ve dvou kolech slalomu a příjemně prožily dopoledne před jarními prázdninami. Nejrychlejší lyžařkou byla Denisa Cymbálová, mezi chlapci zvítězil David Syrotiuk. Na snowboardu se nejvíce dařilo Janu Bezemkovi a Tereze Schmidtové. Všichni jmenovaní jsou ze třídy 7. B.

Pro žáky sportovních tříd jsme uspořádali ve středu 16. února výlet do nového zimního střediska Obří sud – Javorník. Na široké a přehledné sjezdovce jsme spolu s dětmi procvičili základy carvingu.

 

Vyvrcholením našeho zimního sportování byl velmi podařený výlet na běžkách. Ve středu 9. března jsme si v okolí Bedřichova vychutnali nejen nádherné slunečné počasí, ale i dobře upravenou běžeckou magistrálu. Čtyřicítka dětí tak poznala, že i na běžkách může být krásně! Byla to pro nás ta největší odměna.

 

Máme tu jaro, sportovní aktivity na naší škole neutuchají, ba naopak. Výhodou je pro nás mj. i blízkost městského atletického stadionu, kde se žáci zdokonalují ve sportovních disciplínách a mohou si zazávodit na stejném povrchu, na jakém startují olympijští vítězové…

 

Učitelé tělesné výchovy, ZŠ Turnov, Skálova ulice

 

VÝZVA

Trenéři a učitelé ze Základní školy Turnov, Skálova ul. zvou všechny „sportuchtivé“ žáky 5. ročníků ZŠ na přijímací testy do sportovní třídy. Testy se konají ve středu 27. dubna od 14 hodin na městském atletickém stadionu (náhradní termín – čtvrtek 12. května). Více na www.zsskalova.cz  nebo tel. 723 424 533 – Aleš Drahoňovský (adrahon@volny.cz ).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.